Депозити

Банки підвищують відсотки за роздрібними вкладами

05.03.2014, 10:48
<a href='/banks'>Банки</a> підвищують відсотки за роздрібними вкладами

Банкіри підвищують ставки, щоб не просто зупинити відтік ліквідності, але і повернути його назад.

Банки намагаються зупинити відтік вкладів з допомогою свого ключового "зброї" - підвищення депозитних ставок. 

5 березня середня прибутковість річних гривневих вкладів, згідно українського індексу депозитів фізичних осіб (UIRD), вперше більше ніж за рік перевищила рівень 19%, досягнувши 19,02%.

Останній раз ціна роздрібних ресурсів перевищувала цю позначку 4 лютого 2013 року - тоді середня ціна депозитів становила 19,06%. З початку року річний UIRD зріс на 1,36 процентних пункту. Більш помітно підвищився тримісячний UIRD - на 1,62 п.п., до 17,61%.

Пік виведення вкладниками грошей з банків стався під час збройних зіткнень у Києві.

За даними глави Нацбанку Степана Кубіва, за 18-20 лютого громадяни зняли з банківських депозитів 30 млрд гривень - 7% всього роздрібного портфеля.

Минулого тижня відтік коштів сповільнилося, але продовжувався. Щоб знову привернути увагу вкладників і повернути кошти на рахунку, банкіри почали масово підвищувати ставки, а в окремих випадках - пропонувати компенсацію втрачених відсотків за той термін, коли депозити були зняті достроково, за умови їх швидкого повторного розміщення.

Згідно з даними компанії Простобанк Консалтинг", більше всіх за річні вклади готові платити Платинум Банк, Vab Банк, "Фінансова ініціатива" - по 25% кожен.

Найближчим часом банкіри очікують припинення відтоку грошей, незважаючи на ризики ескалації військового конфлікту.

У зв'язку з активним зростанням ставок на банківському ринку вже почали лунати заклики до їх адміністративного обмеження.

Український кредитно-банківський союз звернувся до нацбанку з пропозицією передбачити верхню межу вартості залучення грошей на внутрішньому ринку, яку не можна перевищувати.

"Якщо метою Нацбанку і Кабінету міністрів є кредитування економіки, необхідно знизити вартість залучення ресурсів. Наприклад, максимальна планка депозитних ставок в доларах може бути встановлена на рівні 7%, євро - 5%, а в гривні - 13-14%. Тоді можна буде забезпечити кредитування економіки за ціною на рівні близько 17%, а не 24-25%, як зараз. Проте такі правила мають бути єдиними для всієї системи", - розповіла генеральний директор УКБС Галина Оліфер.

На думку банкірів, відповідальність за зниження ціни грошей повинен взяти на себе НБУ.

За матеріалами: Кореспондент Переглядів: 2155


Читайте такожВідгуки

Не допускаються загрози, образи, а також посилання на інші ресурси.

Використовуйте кнопки соціальних мереж для того, щоб не вводити ім'я. Коментарі від авторизованих користувачів більш помітні і мають вищий рейтинг.
sdaocvjsod@mail.ru
0
#29 Чер, 2018 року у 05:52
http://afnjinfinasa.ru
sdaocvjsod@mail.ru
0
#29 Чер, 2018 року у 05:51
http://afnjinfinasa.ru
укер
0
#07 Бер, 2014 року у 23:19
а не пошла бы подальше ця олифер!Пенсии повысь ,потом тарахти!
X

Скарга на коментар

Що не так?
Ваша скарга прийнята і буде розглянуто найближчим часом.
Підписка на новини

Підписавшись на розсилку новин від КредитДепозит, ви зможете отримувати всі свіжі новини прямо на Вашу поштову скриньку.