Депозити

Що відбувається з депозитами українців: інфографіка

11.11.2015, 10:30
Що відбувається з депозитами українців: інфографіка

Обсяг гривневих депозитів істотно знизилася, а частка валютних — виросла з-за девальвації

Відтік депозитів з банків став одним з компонентів економічної кризи в країні – і однією з причин обвалу банківської системи. І хоча сумарно обсяг депозитів за станом на вересень 2015 навіть трохи перевищує обсяг депозитів у січні 2014, за цими цифрами ховається ряд проблем.

У гривневому вираженні, в обсязі депозитів істотно зросла частка депозитів в іноземній валюті, що викликано їх "подорожчанням" внаслідок девальвації. Обсяг гривневих депозитів знизився більш ніж на 10%. Крім того, за незмінним рівнем депозитної бази ховається її зменшення в реальний (скоригований на інфляцію) вираженні — у 2015 році інфляція перевищила 40%.

На жаль, поки ще рано говорити про те, що депозитна база почала стійко зростати. Якщо обсяг гривневих депозитів в останні місяці стабілізувався і навіть дещо зріс, то обсяг валютних депозитів, незважаючи на більш-менш стабільний курс гривні до долара, в той же період знизився, як і сукупний обсяг депозитів в цілому. Однак у майбутньому стійке економічне зростання неодмінно зажадає і зростання депозитної бази.

За матеріалами: Сьогодні Переглядів: 5360


Читайте такожВідгуки

Не допускаються загрози, образи, а також посилання на інші ресурси.

Використовуйте кнопки соціальних мереж для того, щоб не вводити ім'я. Коментарі від авторизованих користувачів більш помітні і мають вищий рейтинг.
X

Скарга на коментар

Що не так?
Ваша скарга прийнята і буде розглянуто найближчим часом.
Підписка на новини

Підписавшись на розсилку новин від КредитДепозит, ви зможете отримувати всі свіжі новини прямо на Вашу поштову скриньку.