Депозити

Клієнти банків забирають депозити через суд

14.07.2014, 10:44
Клієнти банків забирають <a href='/depozity'>депозити</a> через суд

Вкладники обходять обмеження НБУ

Чинне постанова НБУ забороняє банкам видавати клієнтам валютні кошти з їх поточних і депозитних рахунків в еквіваленті понад 15 тис. грн на добу. Однак отримати великий внесок цілком вкладники можуть за рішенням суду, пише "Капітал".

Вкладники звертаються за стягненням валютних депозитів у господарські суди. Сума позовів, виграних тільки однієї адвокатською компанією вже досягла $600 тис. Як правило, виступає відповідачем банк не подає апеляцій, і через півтора місяці заявник отримує рішення суду про задоволення позову. "Якщо б банки протидіяли, розгляд таких справ могло затягуватися на чотири-п'ять років", — відзначає старший партнер компанії "Кравець та партнери" Ростислав Кравець.

Існують також окремі спроби скасувати обмеження регулятора в цілому. Згідно з повідомленням Нацбанку, 14 липня Окружний адміністративний суд Києва проведе засідання у справі про оскарження постанов НБУ № 245 і 328. Ці постанови продовжували термін дії валютних обмежень до 1 червня та 1 вересня 2014 р. відповідно.

Крім того, виходячи з меморандуму з МВФ про надання позики в $ 17,01 млрд, Україна не повинна вводити нові обмеження за операціями з іноземною валютою. При цьому поетапна скасування існуючих обмежень повинна початися вже в кінці липня 2014 р.

Нагадаємо, приймаючи постанову, НБУ прагнув встановити рівновагу на валютному ринку і зупинити відтік вкладів. Перші обмеження на операції з валютою Національний банк ввів в лютому. Документ накладав обмеження на покупку валюти на міжбанку за дорученням фізичних осіб. А також вводив ряд обмежень для підприємців та юридичних осіб: з рахунку вони могли зняти валюту тільки в тому обсязі, в якому вона була там на початок операційного дня.

За матеріалами: Сьогодні Переглядів: 3522


Читайте такожВідгуки

Не допускаються загрози, образи, а також посилання на інші ресурси.

Використовуйте кнопки соціальних мереж для того, щоб не вводити ім'я. Коментарі від авторизованих користувачів більш помітні і мають вищий рейтинг.
X

Скарга на коментар

Що не так?
Ваша скарга прийнята і буде розглянуто найближчим часом.
Підписка на новини

Підписавшись на розсилку новин від КредитДепозит, ви зможете отримувати всі свіжі новини прямо на Вашу поштову скриньку.