Депозити

Мінфін не буде відновлювати виплати вкладникам Ощадбанку СРСР

20.08.2014, 13:45
Мінфін не буде відновлювати виплати вкладникам Сбербанку СРСР

Загальна сума заборгованості заощаджень складає понад 130 млрд. грн, нагадав міністр Шлапак

Кошти для компенсації заощаджень в Ощадбанку СРСР відсутні, найближчим часом у зв'язку зі складною економічною ситуацією в Україні відновлення цих виплат нереально, заявив міністр фінансів Олександр Шлапак.

"Ні в цьому році, ні, на жаль, у наступному році, ми не зможемо проводити такі виплати. Може, коли почнеться відновлення економіки... Але поки падає", - сказав він.

Міністр також зазначив, що загальна сума заборгованості по цих заощаджень була визначена в сумі понад 130 млрд. грн. Незважаючи на те, що за останні роки у відносному вираженні до бюджету країни, вона і зменшилась до його третини, все одно залишається досить значною. 

Нагадаємо, держава гарантувала компенсацію українцям знецінених грошових заощаджень в сумі, яка на момент прийняття в 1996 році відповідного закону оцінювалася в 131,96 млрд. грн.

Уряд Юлії Тимошенко у 2008 році вирішив виплатити вкладникам Ощадбанку колишнього СРСР до 1 тис. грн на вкладника. Компенсації на загальну суму 5,8 млрд грн отримало близько 6,4 млн осіб.

Колишній президент Віктор Янукович доручив уряду забезпечити виплати в червні-грудні 2012 року на тих же умовах усім іншим вкладникам, дані про яких були внесені до спеціального реєстру до 1 січня 2012 року. Всього на ці цілі було виділено 6 млрд грн. 

За даними Ощадбанку, що виступає агентом уряду з виплати компенсацій, в 2012 році його установи провели компенсаційні виплати 5,3 млн вкладників і спадкоємців вкладників на загальну суму понад 4,5 млрд грн.

В цілому за всі роки розрахунків компенсаційні виплати проведені на суму 15,2 млрд грн. Загальна кількість українських вкладників - 12 млн осіб.

За матеріалами: Сьогодні Переглядів: 1910


Читайте такожВідгуки

Не допускаються загрози, образи, а також посилання на інші ресурси.

Використовуйте кнопки соціальних мереж для того, щоб не вводити ім'я. Коментарі від авторизованих користувачів більш помітні і мають вищий рейтинг.
X

Скарга на коментар

Що не так?
Ваша скарга прийнята і буде розглянуто найближчим часом.
Підписка на новини

Підписавшись на розсилку новин від КредитДепозит, ви зможете отримувати всі свіжі новини прямо на Вашу поштову скриньку.