Депозити

НБУ пом'якшив норми про проведення операцій за зовнішніми кредитами і позиками

26.03.2016, 04:18
<a href='/banks/Nacionaljnij_bank_Ukraini'>НБУ</a> пом'якшив норми про проведення операцій за зовнішніми кредитами і позиками

Національний банк пом'якшив норми про проведення операцій за зовнішніми кредитами і позиками.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Нацбанку.

Як повідомляється, пом'якшення окремих норм з комплексу тимчасових антикризових заходів буде сприяти докапіталізації банків, реструктуризації зовнішніх кредитів та забезпечення прозорого застосування норми про заборону на дострокове погашення резидентами зовнішніх кредитів і позик.

Зокрема, зазначеною постановою пом'якшуються норми про проведення операцій за зовнішніми кредитами/позиками.

Дія заборони дострокового погашення зовнішніх кредитів/позик не буде стосуватися внесення змін в договір про періодичність сплати відсотків або перенесення дати їх виплати не більше ніж на 180 днів.

Доповнюється перелік винятків з цього заборони випадком, коли відбувається дострокове погашення кредиту, позики, які надані з участю іноземного експортно-кредитного агентства.

Допускається використання інвестиційних рахунків нерезидентів-інвесторів для зарахування сум, які заборгував такому нерезиденту уповноважений банк за окремою валютної операції.

Дозвіл буде діяти, якщо одночасно будуть дотримані наступні умови: уповноважений банк є власником індивідуальної ліцензії на переказування іноземної валюти за межі України для проведення окремої валютної операції; кошти перераховуються на інвестиційний рахунок нерезидента-одержувача в межах сум і строків, дозволених індивідуальної ліцензії; кошти з інвестиційного рахунку будуть використані виключно на цілі збільшення капіталу банку.

На думку НБУ, прийняті зміни покликані полегшити резидентам здійснення реструктуризації зовнішніх кредитів, позик; сприяти виконанню програм капіталізації тих уповноважених банків, які мають заборгованість перед нерезидентом за окремою валютної операції.

Постанова № 192 від 24 березня набуває чинності 26 березня 2016 і діє до 8 червня 2016 року включно.

За матеріалами: Finance.UA Переглядів: 4626


Читайте такожВідгуки

Не допускаються загрози, образи, а також посилання на інші ресурси.

Використовуйте кнопки соціальних мереж для того, щоб не вводити ім'я. Коментарі від авторизованих користувачів більш помітні і мають вищий рейтинг.
X

Скарга на коментар

Що не так?
Ваша скарга прийнята і буде розглянуто найближчим часом.
Підписка на новини

Підписавшись на розсилку новин від КредитДепозит, ви зможете отримувати всі свіжі новини прямо на Вашу поштову скриньку.