Депозити

НБУ зібрався очистити банки від "поганих" активів

04.07.2014, 21:30
<a href='/banks/Nacionaljnij_bank_Ukraini'>НБУ</a> зібрався очистити <a href='/banks'>банки</a> від

Відтік депозитів вже закінчився, вважає Гонтарєва

Відтік депозитів з українських банків, який представляв серйозну проблему на початку цього року, припинився, однак завдання реформування банківської системи залишається вкрай актуальною, заявила голова Нацбанку Валерія Гонтарєва.

"Моє завдання - очищення (системи) від поганих активів, проблемних активів", - сказала глава НБУ.

Гонтарєва нагадала, що в даний час триває стрес-тестування 35 найбільших українських банків, на які припадає 80% активів банківської системи країни

"Мені буде дуже цікаво порівняти результати (тестування) "великої четвірки" з результатами (тестування) нашого нагляду", - зазначила Гонтарєва.

Вона додала, що найбільші 15 банків, результати стрес-тестів яких з'являться першими, вже мають значні сформовані резерви, проте серйозною проблемою є ситуація з їх активами в Криму та в Донецькій і Луганській областях.

"Звичайно, буде потрібно залучення якогось капіталу, але, сподіваюся, що завдання вирішується", - сказала Гонтарєва.

Вона додала, що оптимістична також і з приводу визначення найкращих механізмів вирішення питання проблемних банків через Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

"Ми хочемо зрозуміти, які сценарії найбільш прийнятні", - пояснила глава НБУ, уточнивши, що в цій роботі Нацбанк активно співпрацює і МВФ і Світовим банком, вивчаючи світовий досвід, зокрема, рішення подібних питань у Туреччині близько п'яти років тому.

"Наша ідея - створити такі процедури і тендери Фонду гарантування, щоб всі інвестори, а не тільки внутрішні, були тут", -підкреслила Гонтарєва.

Нагадаємо, Гонтарєва також запевнила, що НБУ виконує всі вимоги МВФ, необхідні для отримання другого траншу фінансової допомоги.

За матеріалами: Сьогодні Переглядів: 1837


Читайте такожВідгуки

Не допускаються загрози, образи, а також посилання на інші ресурси.

Використовуйте кнопки соціальних мереж для того, щоб не вводити ім'я. Коментарі від авторизованих користувачів більш помітні і мають вищий рейтинг.
X

Скарга на коментар

Що не так?
Ваша скарга прийнята і буде розглянуто найближчим часом.
Підписка на новини

Підписавшись на розсилку новин від КредитДепозит, ви зможете отримувати всі свіжі новини прямо на Вашу поштову скриньку.