Депозити

Українські вкладники затурбувалися про своїх грошах

19.02.2014, 12:15
Українські вкладники затурбувалися про своїх грошах

Поки людей вмовляють не забирати депозити, при цьому банки не збираються підвищувати відсотки

Стурбовані політичною нестабільністю вкладники штурмують call-центри банків, повідомили «Вістям» фінансисти.

«Дійсно, вкладники почали частіше дзвонити. Їх турбують події в країні, до того ж почали цікавитися, як можливий, з їх точки зору, дефолт України відіб'ється на їх особистих заощадженнях. При цьому далеко не всі навіть знають значення цього слова, наші менеджери ведуть роз'яснювальну роботу. Людей вдається заспокоювати, відтоку депозитів населення у вівторок ми не зафіксували», — зазначив в інтерв'ю «Вістям» голова правління банку «Хрещатик» Дмитро Гриджук.

Підтвердив збільшення кількості клієнтських дзвінків і заступник голови правління VAB Банку Антон Шаперенков. «Достроково розривати депозитні договори активніше не стали, але десь 20-25% вкладів, терміни яких завершуються, дійсно, гроші забирають. Але зазначу — 75-80% вкладень все ж залишається: депозити не продовжують, а перевкладають на нових умовах — під більш високі відсотки, запропоновані в лютому. Щоб ви розуміли масштаб, скажу, що, наприклад, у нас щодня закінчуються терміни депозитів десь у 1,5 тис. вкладників», — сказав він «Вістям».

За словами фінансистів, з боку населення у вівторок не збільшилася кількість заявок на купівлю готівкової валюти. «Попит не зріс», — запевнив нас Дмитро Гриджук. «Більше валюти купувати не стали, може бути, в середу попит підвищиться. Все буде залежати від політичної ситуації в країні», — доповнив його Шаперенков.

Експерти не очікують паніки з боку вкладників в середу, але заздалегідь запевняють, що не стануть знову підвищувати ставки за депозитами населення, щоб утримати кошти на рахунках. «Не думаю, що буде паніка. У всякому разі, не раджу людям тікати банки за своїми вкладами. Вважаю, фінустанови не стануть ще сильніше підвищувати відсотки, щоб заспокоїти клієнтів. Банки не стоять біля граничної межі, коштів у них достатньо. До того ж Нацбанк нещодавно заявив, що готовий підтримати їх кредитами, у разі відпливу вкладів населення», — зазначила в інтерв'ю «Вістям» член ради Асоціації українських банків Антоніна Паламарчук.

За даними Нацбанку, загальний депозитний портфель української банківської системи за січень 2014 р. скоротився на 15,1 млрд. грн. (до 653,4 млрд. грн.). Вкладення підприємств зменшилися на 11,3 млрд. грн. (до 220,1 млрд. грн.), а населення — на 3,8 млрд. грн. (до 433,3 млрд. грн.).

Нагадаємо, що на початку лютого ряд банків, щоб зупинити відтік вкладів населення, трохи (на 1-2% річних) підняли ставки за короткостроковими гривневими депозитами населення — вони досягли 18% річних. Дохідність довгострокових (від 12 місяців) вкладень і валютних депозитів при цьому залишилася на колишніх позиціях — 18% річних у гривні, 8% річних у доларах в середньому по ринку.

За матеріалами: Вести Переглядів: 2842


Читайте такожВідгуки

Не допускаються загрози, образи, а також посилання на інші ресурси.

Використовуйте кнопки соціальних мереж для того, щоб не вводити ім'я. Коментарі від авторизованих користувачів більш помітні і мають вищий рейтинг.
X

Скарга на коментар

Що не так?
Ваша скарга прийнята і буде розглянуто найближчим часом.
Підписка на новини

Підписавшись на розсилку новин від КредитДепозит, ви зможете отримувати всі свіжі новини прямо на Вашу поштову скриньку.