Депозити

Українцям можуть дозволити зберігати гроші за кордоном

08.07.2016, 17:09
Українцям можуть дозволити зберігати гроші за кордоном

У Верховній Раді депутати зареєстрували законопроект № 4866, яким пропонується звільнити інвестиції на суму до 50 тис. євро від необхідності отримувати індивідуальні ліцензії Нацбанку.

Це має зробити простими вкладення звичайних українських громадян в іноземні депозити, акції, нерухомість та інші можливості.

“Громадяни мають право безперешкодно і без декларування вивозити за межі України готівку в сумі до 10 тисяч євро. Іншими словами, особа, яка бажає легально інвестувати кошти за кордон, повинно проходити “корупційні кола” погоджень, а в той же час вивезення за межі України коштів готівкою в сумі 10 тисяч євро дозволяється без яких-небудь формальностей”, – пояснюють автори законопроекту свою позицію.

У Нацбанку вважають пропозицію передчасним.

“Ми вважаємо, що лібералізація повинна проходити поступово і при наявності відповідних умов, щоб не дестабілізувати валютний ринок. При цьому лібералізації відтоку капіталу, ніж є інвестиції населення за кордон, повинна передувати лібералізація припливу капіталу, тобто інвестицій і боргового капіталу з-за кордону в Україні. Ми ж тільки почали лібералізацію припливу капіталу, в тому числі дозволивши репатріацію дивідендів, нарахованих за 2014-2015 роки, і частина обмежень на приплив капіталу, в тому числі на дострокове повернення кредитів нерезидентам, продовжує діяти”, – повідомляють в НБУ.

За матеріалами: Finance.UA Переглядів: 4811


Читайте такожВідгуки

Не допускаються загрози, образи, а також посилання на інші ресурси.

Використовуйте кнопки соціальних мереж для того, щоб не вводити ім'я. Коментарі від авторизованих користувачів більш помітні і мають вищий рейтинг.
X

Скарга на коментар

Що не так?
Ваша скарга прийнята і буде розглянуто найближчим часом.
Підписка на новини

Підписавшись на розсилку новин від КредитДепозит, ви зможете отримувати всі свіжі новини прямо на Вашу поштову скриньку.