Депозити

Українцям не віддають депозити з-за неправильних печаток банку

10.07.2014, 01:33
Українцям не віддають депозити з-за неправильних печаток банку

Українські банки почали відрікатися від своїх квитанцій і печаток на них, і на цій підставі відмовляти у виплаті вкладникам депозитів. А минулого тижня їх в цьому підтримав Верховний Суд, розглядаючи справу №6-96цс14, він встав на сторону банку, який не захотів повертати людині внесок.

«Це рішення ВСУ, по суті, говорить, що тепер будь-який банк може сказати своєму вкладнику, що той не відкривав у нього ніякого депозиту. Підстава — неправильно оформлена ощадна книжка або квитанція про внесення коштів на рахунок. І це притому, що людина, яка вносить гроші в касу, ніяк не може всі ці документи перевірити. Немає затверджених чинним законодавством критеріїв — так і так повинні виглядати ці документи, і які печатки повинні стояти. Так що якщо банк захоче, то може не повернути кошти кожному вкладнику», — прокоментував «Вістям» документ старший партнер адвокатської компанії «Кравець та Партнери» Ростислав Кравець.

Суть судової тяжби зводиться до друку, яку банк поставив, приймаючи гроші на рахунок. Фінансисти стверджують, що на прибуткових документах стоїть просто не та друк, що має бути. «Ніхто не каже, що цю печатку хтось підробив — немає. Вона справжня, просто повинна бути використана інша. От і все, тому гроші відмовляються віддавати», — помітив Кравець.

Експерти погоджуються: такий підхід банків, а згодом і судів, дійсно може стати проблемою. Адже, ніде в чинному законодавстві не прописано правозастосування тих чи інших видів печаток на банківських документах. Можливо, на цей рахунок є внутрішні інструкції банків, але про них знають тільки фінансисти. Людина ж, який прийшов вносити готівку на рахунок, поняття не має   правильної печаткою йому запевнили документи чи ні. І в результаті може позбутися всіх вкладень. Судовий спір по справі №6-96цс14 вівся по депозиту в $500 тис.

«Автентичність відбитку печатки перевірити практично неможливо, але, тим не менш, вона не повинна відрізнятися від назви відділення, в якому вносяться кошти. В одному відділенні зазвичай кілька печаток: для договорів, для кас, для довідок тощо», — сказав у розмові з «Вістками» керуючий партнер юрфірми «Можаєв і Партнери» Михайло Можаєв. Чи не єдиною можливістю повернути свої гроші для людини в підсумку може стати відеозапис, і лише у випадку, якщо банк захоче її надати. «У банках ведеться відео спостереження та через службу безпеки можна подивитися факт внесення коштів у касу банку», — помітив Можаєв.

Найбільше експерти побоюються того, що банки почнуть зловживати неправильним оформленням документів або взагалі розгорнуто масові шахрайства. Стануть неправильно оформляти документи на депозити лише для того, щоб потім не повертати людям гроші. «Подібні випадки були і раніше – банки оскаржували свої ж документи, і не платили клієнтам. Але зараз, в умовах, коли у банків дійсно виникає все більше проблем з виплатою вкладів (через брак грошей), боюся, це може стати більш поширеною практикою», — сказав «Вістям» Ростислав Кравець.

На поточний момент тимчасові адміністрації працюють у 18 українських банках. Але джерела у Фонді гарантування вкладів повідомили «Вістям», що скарги на несвоєчасні виплати депозитів (з різних причин) сьогодні виникають відносно чотирьох десятків банків.

За матеріалами: Finance.ua Переглядів: 2426


Читайте такожВідгуки

Не допускаються загрози, образи, а також посилання на інші ресурси.

Використовуйте кнопки соціальних мереж для того, щоб не вводити ім'я. Коментарі від авторизованих користувачів більш помітні і мають вищий рейтинг.
X

Скарга на коментар

Що не так?
Ваша скарга прийнята і буде розглянуто найближчим часом.
Підписка на новини

Підписавшись на розсилку новин від КредитДепозит, ви зможете отримувати всі свіжі новини прямо на Вашу поштову скриньку.