Прес-релізи

Артур Атанов, Альфа-Банк Україна: «Позитивну динаміку зараз демонструють тільки сильні гравці і зростання депозитного портфеля для банку - це вже перемога»

03.12.2014, 17:57
Артур Атанов, Альфа-Банк Украина: «Положительную динамику сейчас демонстрируют только сильные игроки и рост депозитного портфеля для банка – это уже победа»

Щоб зрозуміти процеси, що відбуваються в банківському секторі, важливо не тільки аналізувати цифри, але і спілкуватися з учасниками ринку. Вже більше року банкіри працюють в ситуації обмеженої ліквідності і панічних настроїв вкладників. При цьому деяким вдається підтримувати всі бізнес-напрямки і демонструвати позитивну динаміку. Про робочі інструменти в поточних умовах та отримані результати, ми поговорили з Артуром Атановим, Директором з розвитку роздрібного бізнесу Альфа-Банку України.

Артур, що відбувається на ринку з депозитними портфелями? Які основні тенденції простежуються?

Очевидно, що напруга в суспільстві позначається на поведінці вкладників. багато вирішують «почекати» з розміщенням коштів і це позначається на скороченні обсягу депозитних портфелів банків. Тому зараз будь-який, навіть незначний приріст у залученні коштів фізосіб можна вважати реальним досягненням, перемогою!

Альфа-Банк Україна в жовтні став лідером з притоку коштів фіз осіб в національній валюті, показавши динаміку плюс 2%. Скажіть, за рахунок чого відбувся приріст?

Перш за все, за рахунок перерозміщення вкладів поточними клієнтами. У жовтні був рекордний рівень перерозміщення. Це говорить про те, що вкладники бачать у банку свого партнера і довіряють йому. Також наш банк є агентом Фонду гарантування вкладів фізосіб з виплат вкладів клієнтам ліквідованих банків. Ми відповідально підійшли до обслуговування цих клієнтів - всі візити в банк заздалегідь узгоджувалися, підбирався оптимальний час та відділення. Для цих виплат ми розробили ексклюзивний продукт на основі платіжної картки. Вона дозволяє миттєво зарахувати кошти клієнта, а вкладник може зняти всю суму депозиту в будь-якому банкоматі України без комісії. Завдяки чому близько половини обслужених клієнтів прийняли рішення стати нашими клієнтами.

Виходить, що співпраця з Фондом це велика відповідальність для банку?

Звичайно. Саме тому, не всі банки можуть отримати статус банку-агента, адже Фонд висуває досить високі вимоги. В Україні всього одинадцять банків-агентів і ми - один з них. Фонд оцінює технологічну можливість банку обслужити таку кількість людей, а також виставляє високі вимоги до надійності банку. У деякому роді статус агента Фонду - це показник надійності.

Нещодавно Альфа-Банк Україна повідомив про залучення коштів і збільшенні капіталу. Чи пов'язано це зі стрес-тестуванням НБУ і необхідністю докапіталізації?

Ні, ми успішно пройшли стрес-тестування, і якщо розглядати ситуацію з точки зору економічних нормативів, то додатковий капітал нам не потрібен. На даний момент норматив адекватності капіталу на рівні 17% (при мінімальному необхідному рівні 10%). Ті 50 млн доларів, які ми залучили, хочемо направити на нарощування активів і розвиток бізнес-активності.

За матеріалами: Альфа-банк Переглядів: 4267


Читайте такожВідгуки

Не допускаються загрози, образи, а також посилання на інші ресурси.

Використовуйте кнопки соціальних мереж для того, щоб не вводити ім'я. Коментарі від авторизованих користувачів більш помітні і мають вищий рейтинг.
Блог Банкира
0
#20 Лют, 2018 року у 17:13
Странно, почему сайт перестал обновляться! Кому интересна тема кредит/депозит Блог про Банки savostin.pro
Блог Банкира
0
#20 Лют, 2018 року у 17:12
Странно, почему сайт перестал обновляться! Кому интересна тема кредит/депозит Блог про Банки savostin.pro
X

Скарга на коментар

Що не так?
Ваша скарга прийнята і буде розглянуто найближчим часом.
Підписка на новини

Підписавшись на розсилку новин від КредитДепозит, ви зможете отримувати всі свіжі новини прямо на Вашу поштову скриньку.