Прес-релізи

DLL Top Consulting : Розумний обхід

10.10.2008, 07:53
Розумний обхідРозвиток ринку нерухомості в регіонах, збільшення попиту на земельні ділянки, зростаючі ціни на них, робить привабливими сільськогосподарські землі, права на які селяни вже давно отримали, але вільно розпоряджатися, враховуючи Мораторій на продаж землі, не можуть.

Незважаючи на достатню кількість земельних ділянок в областях України, учасників ринку цікавлять землі в районі Столиці і  інших великих міст України, розташованих в економічно вигідних місцях з гарною транспортною розв'язкою.  У зв'язку з цим, багато суб'єкти земельного ринку «набувають» земельні ділянки в обхід мораторію на продаж с/г земель. Благо способів для цього достатньо. Більш того, багато хто просто не зацікавлені в скасування мораторію, маючи достатньо можливостей скуповувати землі в обхід заборони.

Незважаючи на існуючий мораторій, с/г землі є предметом купівлі-продажу не один рік. Тільки за останні чотири роки в обхід мораторію різними методами було продано понад 5 млн. га паїв.

На думку керівника юридичного відділу DLL Top Consulting Ukraine Сергія Титорчука, в українському законодавстві існує 5 основних засобів обходу мораторію:

  • У першому випадку, власник земельного паю бере в борг у бажає придбати його земельну ділянку, певну суму грошей. Природно, власник землі гроші не повертає. Після цього, кредитор подає в суд на позичальника і в якості компенсації останній оформляє право власності на земельну ділянку. Цей спосіб був досить поширеним в кінці 2007 - початку 2008 року. Але останнім часом суди все частіше не задовольняють подібні позови.
  • У другому способі, власник земельної ділянки укладає договір оренди з охочим купити земельну ділянку, з умовою першочергового викупу земельної ділянки, після скасування мораторію. Після цього, орендар вільно розпоряджається земельну ділянкою.
  • Для отримання с/х земельної ділянки під будівництво, його власник виділяє частину ділянки, виготовляє державний акт на виділену частину і змінює його цільове призначення під будівництво.  Після цього, земельна ділянка не потрапляє під дію мораторію.
  • Наступна схема не дуже поширена, але теж працює. Власник ділянки нотаріально оформлює свідоцтво на особу, яка бажає отримати ділянку у власність, спадкоємцем. Після цього, місцевий відділ земельних ресурсів видає новий державний  акт на право володіння земельною ділянкою.
  • Ще в одній схемі обхід мораторію використовують ст. 635 Цивільного кодексу України, яка передбачає підписання попереднього договору. Продавець і Покупець беруть на себе спільні зобов'язання підписати договір купівлі-продажу в майбутньому, на заздалегідь визначених умовах.

Вище методів обходу мораторію, вкотре доводять, що українське законодавство недосконало, і з будь-якої, навіть самої заплутаної ситуації можна знайти вихід, якщо підійти до проблеми зі знанням справи.

Джерело: DLL Top Consulting

Переглядів: 3545


Читайте такожВідгуки

Не допускаються загрози, образи, а також посилання на інші ресурси.

Використовуйте кнопки соціальних мереж для того, щоб не вводити ім'я. Коментарі від авторизованих користувачів більш помітні і мають вищий рейтинг.
X

Скарга на коментар

Що не так?
Ваша скарга прийнята і буде розглянуто найближчим часом.
Підписка на новини

Підписавшись на розсилку новин від КредитДепозит, ви зможете отримувати всі свіжі новини прямо на Вашу поштову скриньку.