Топ новини

Бахматюк, власник VAB Банку піддався кримінальному переслідуванню

28.12.2016, 11:35
Бахматюк, власник <a href='/banks/VAB_Bank'>VAB</a> Банку піддався кримінальному переслідуваннюНБУ схвалив дію прокуратури, а бізнесмен відкинув звинувачення, висунуті проти нього.

Київська прокуратура порушила кримінальну справу за ст. «Розкрадання в особливо великих розмірах» щодо передбачуваної неправомірної діяльності службових осіб неспроможного VAB Банку, також його засновника Олега Бахматюка.

«Нацбанк схвалив дію прокуратури і покладає надії, що кримінальні діловодства будуть заведені у найкоротший час щодо засновників і керівників інших неспроможних банків, що порушили законодавство України», - підкреслили в Нацбанку.

Кримінальну діловодство було відкрито після звернення в НБУ. Слідче управління київської Національної поліції буде виконувати досудове розслідування.

При цьому Бахматюк заперечує звинувачення, оцінює їх як PR-компанію голови Нацбанку України Валерії Гонтарєвої. Бахматюк закликав центробанк до компромісного рішення, щоб повернути кошти вкладникам.

Бізнесмен особливо виділив, що протягом 2 років правоохоронні органи, включаючи СБУ, Національну поліцію, провели розслідування значної кількості кримінальних справ щодо VAB Банку, в результаті вина не була підтверджена.

«Кримінальні справи складаються з томів допитів і різного роду експертиз, які доводять відсутність провини. Більшість з них припинено. Якщо порушили нові справи, то з урахуванням Кримінально-процесуального кодексу їх зобов'язані закрити», - зазначив Бахматюк.

Він особливо підкреслив, що запропонував Нацбанку компроміс, щоб збільшити виплати за існуючими зобов'язаннями банку. Досі його пропозицію не розглянуто. За заявою бізнесмена «Фонд гарантування вкладів» не перешкоджає таким пропозиціям.

VAB банк на українському фінансовому ринку функціонує з 1992 року. Бахматюк з 2011 року став його акціонером, він володіє 86,778% статутного капіталу і контролює весь пакет акцій банківської структури «Фінансова ініціатива».

За рішенням НБУ 20 березня 2015 року була відкликана ліцензія на банківську діяльність, запущена ліквідація банківської структури. У червні 2015 року визнали неспроможним банк «Фінансова ініціатива».

Після цього Національний банк подав заяву в суд на Бахматюка 5 позовних заяв про стягнення заборгованості за індивідуальним договором поручительства за кредитними зобов'язаннями вищезазначених банків, їх загальна сума заборгованості НБУ рефінансування становить 10,9 млрд. гривень.

У жовтні 2014 року по інформації НБУ VBA Банк знаходиться на 16 місці по сумі активів (23,973 млрд. гривень) щодо 166 працюючих українських банків.

За матеріалами: CreditDeposit.com.ua Переглядів: 2397


Читайте такожВідгуки

Не допускаються загрози, образи, а також посилання на інші ресурси.

Використовуйте кнопки соціальних мереж для того, щоб не вводити ім'я. Коментарі від авторизованих користувачів більш помітні і мають вищий рейтинг.
X

Скарга на коментар

Що не так?
Ваша скарга прийнята і буде розглянуто найближчим часом.
Підписка на новини

Підписавшись на розсилку новин від КредитДепозит, ви зможете отримувати всі свіжі новини прямо на Вашу поштову скриньку.