Топ новини

Данилюк: немає приводу для занепокоєння клієнтів – держава гарантує фінансову стабільність «Приватбанку»

13.05.2019, 11:45
Данилюк: немає приводу для занепокоєння клієнтів – держава гарантує фінансову стабільність «Приватбанку»За словами Олександра Данилюка, колишнього міністра фінансів, ПриватБанк не може бути «зденаціоналізований».

Незважаючи на судові рішення, банк продовжить стабільну роботу, впевнений колишній міністр фінансів Олександр Данилюк, який входить до складу команди кандидата в президенти Володимира Зеленського.

Данилюк сказав: «ПриватБанк» – стабільний державний банк. Клієнтам не потрібно турбуватися, оскільки його фінансову стабільність гарантує держава».

Він заявив про неможливість проведення «денаціоналізації» цього банку.

«Про це мене запитували кілька місяців тому, і я говорив про неможливість цього процесу. Якщо раніше експерти заявляли про те, що це можливо, то тепер напевно відомо, що юридично повернути «ПриватБанк» неможливо. Радий, що керівники держави прислухалися до мене».

Націоналізація найбільшого українського банку Приватбанку пройшло 19 грудня 2016 року.

За словами колишнього акціонера банку Ігоря Коломойського, він планує домогтися отримання компенсації у зв'язку з націоналізацією Приватбанку після того, як пройдуть вибори президента країни. Він не планує повертати його в свою власність, але має намір повернути капітал в розмірі $2 млрд.

Позов Коломойського НБУ і Кабміну про незаконність проведеної націоналізації Приватбанку був задоволений Окружним адміністративним судом Києва 18 квітня. Регулятор збирає оскаржити рішення. Мінфін також буде подавати апеляційну скаргу.

Петро Порошенко заявляв, що якщо на виборах переможе Зеленський, то Коломойський буде домагатися повернення Приватбанку, що призведе до економічної кризи в країні.

За словами глави НБУ Якова Смолія, в законодавстві не прописана процедура повернення націоналізованих активів екс-власникам. У разі вступу в силу рішення суду, Фонду гарантування вкладів доведеться виплатити клієнтам Приватбанку понад 100 млрд дол. Це вплине на інфляцію.

18 квітня Окружним адмінсудом Києва було скасовано рішення НБУ за визначенням списку юридичних і фізичних осіб, які пов'язані з банком.

20 квітня було отримано дозвіл від Печерського районного суду Києва на розірвання договору особистого поручительства Коломойського за кредитами рефінансування банку, яке було отримано до націоналізації. Нацбанк має намір оскаржити рішення.

За матеріалами: CreditDeposit.com.ua Переглядів: 975


Читайте такожВідгуки

Не допускаються загрози, образи, а також посилання на інші ресурси.

Використовуйте кнопки соціальних мереж для того, щоб не вводити ім'я. Коментарі від авторизованих користувачів більш помітні і мають вищий рейтинг.
X

Скарга на коментар

Що не так?
Ваша скарга прийнята і буде розглянуто найближчим часом.
Підписка на новини

Підписавшись на розсилку новин від КредитДепозит, ви зможете отримувати всі свіжі новини прямо на Вашу поштову скриньку.