Топ новини

Експерт про деталі пенсійного нововведення в Україні

23.04.2019, 10:43
Експерт про деталі пенсійного нововведення в УкраїніЗ введенням накопичувальних пенсій українцям доведеться додатково віддавати 10% заробітної плати.

Коментарі дала Лідія Ткаченко, працює старшим науковим співробітником в Інституті демографії та соціальних досліджень імені М. в. Птухи НАН України.

Вона розповіла про терміни введення накопичувальних пенсій: «За законопроектом встановлено досить гнучке час. Після прийняття закону приблизно два роки потрібно на створення інфраструктури, вирішення всіх організаційних питань. Через два роки почнуть надходити відрахування, і система запрацює».

За словами Ткаченка, кошти вкладників будуть інвестуватися приватними компаніями з управління активами.

Відповідно до законопроекту, система носить обов'язковий характер для працездатного населення і відмовитися від внесків не можна.

Експерт зазначила: «Нам часто ставлять у приклад систему, що діє в Грузії. Там передбачена можливість відмови, внесок оплачує осіб, а також роботодавець і держава. В Україні передбачена оплата внесків тільки самою людиною. Поки що досить проблематично відкласти щось на майбутнє».

Відповідно до законопроекту, в перший рік від заробітної плати буде відраховуватися 2%. Поступово внесок збільшиться до 10%.

Ткаченко наголосила, що в Україні існує добровільна накопичувальна система, але в ній бере участь зовсім мало громадян. України побоюються, що інфляція просто з'їсть їх накопичувальну систему. Між тим, індивідуальні накопичення більш схильні до інфляції, можуть стати об'єктом дій шахраїв і злодіїв.

Експерт пояснила: «Гроші повинні працювати, в чому і полягає перевага накопичувальної системи. Це ефективний інвестиційний ресурс».

За матеріалами: CreditDeposit.com.ua Переглядів: 297


Читайте такожВідгуки

Не допускаються загрози, образи, а також посилання на інші ресурси.

Використовуйте кнопки соціальних мереж для того, щоб не вводити ім'я. Коментарі від авторизованих користувачів більш помітні і мають вищий рейтинг.
X

Скарга на коментар

Що не так?
Ваша скарга прийнята і буде розглянуто найближчим часом.
Підписка на новини

Підписавшись на розсилку новин від КредитДепозит, ви зможете отримувати всі свіжі новини прямо на Вашу поштову скриньку.