Топ новини

Змінений список банків, що беруть участь у валютних інтервенціях

21.01.2019, 13:15
Змінений список банків, що беруть участь у валютних інтервенціяхЗа рішенням Нацбанку з переліку учасників валютних інтервенцій виключено Банк Кредит Дніпро

Нацбанком затверджено перелік банків, які отримали право участі у валютних інтервенціях НБУ запитом щодо найкращого курсу в першому кварталі 2019 року. Інформація озвучена представниками прес-служби регулятора.

Встановленим критеріям відповідають 20 банківських установ, які можуть брати участь у такій формі валютної інтервенції. У цих установ за підсумками попереднього кварталу склався кращий показник в загальному рейтингу на міжбанківському ринку. При розрахунку рейтингу враховується місце банку в трьох складових рейтингу, які збудовані за трьома критеріями:

  • Обсяг операцій банку з клієнтами по продажу та купівлі іноземної валюти (питома вага –30%);
  • Обсяг операцій банку з продажу і купівлі іноземної валюти з іншими суб'єктами ринку і регулятора (питома вага – 50%);
  • Обсяг активів банку (питома вага – 20%).

Даним критеріям відповідав Банк Інвестицій та Заощаджень, тому він був включений в 1 кварталі 2019 року в список банків-учасників валютної інтервенції у формі запиту за кращим курсом. З переліку виключили Банк Кредит Дніпро.

В результаті в списку виявився 21 банк: Альфа-Банк, Ощадбанк, ПриватБанк, Ощадбанк та інші.

На 2016-2020 роки була затверджена стратегія валютних інтервенцій НБУ, відповідно до якої в кінці жовтня 2016 регулятором був затверджений порядок проведення нової форми валютних інтервенцій у формі кращого курсу.

За даними Національного банку, в 2018 році на міжбанківському валютному ринку він купив близько 3,2 млрд дол., з них понад 699 млн дол допомогою інтервенції за формою запиту кращого курсу.

У зазначений період регулятор на міжбанківському валютному ринку продав 1,8 млрд дол, з них 333 млн дол допомогою інтервенції за формою запиту кращого курсу.

За матеріалами: CreditDeposit.com.ua Переглядів: 735


Читайте такожВідгуки

Не допускаються загрози, образи, а також посилання на інші ресурси.

Використовуйте кнопки соціальних мереж для того, щоб не вводити ім'я. Коментарі від авторизованих користувачів більш помітні і мають вищий рейтинг.
X

Скарга на коментар

Що не так?
Ваша скарга прийнята і буде розглянуто найближчим часом.
Підписка на новини

Підписавшись на розсилку новин від КредитДепозит, ви зможете отримувати всі свіжі новини прямо на Вашу поштову скриньку.