Топ новини

НБУ про можливе скасування націоналізації Приватбанку

17.05.2019, 10:03
<a href='/banks/Nacionaljnij_bank_Ukraini'>НБУ</a> про можливе скасування націоналізації ПриватбанкуНБУ заявили про загрозу лібералізації монетарної політики, що виходить від рішень судів про націоналізацію банку

Члени Комітету з монетарної політики (КМП) НБУ під час дискусії прийшли до висновку, що судові рішення про неправомірність націоналізації Приватбанку, а також нові позови колишніх її власників, можуть стати причиною появи нових ризиків.

На думку членів КМП, нові позови екс-власників Приватбанку, рішення про неправомірність його націоналізації – все це може привести до дискредитації заходів, спрямованих на забезпечення стабільності, ефективності та прозорості банківської системи. Може виникнути загроза фінансової стабільності в країні.

Також виникне ризик щодо незалежності Нацбанку, який є головним чинником в довіру бізнесу і населення до рішень з банківського нагляду та монетарної політики.

Якщо ризики реалізуються, наслідки будуть масштабними, оскільки можливе припинення підтримки від міжнародних партнерів, набагато складніше отримати доступ до фінансових ресурсів.

Виникнення таких ризиків стане форс-мажором, який не передбачений базовим макроекономічним сценарієм, спрямований на поступове пом'якшення монетарної політики. У разі їх реалізації Нацбанк буде реагувати, зокрема, монетарними інструментами.

Один з членів комітету запропонував залишити ставку на рівні 18% річних. Він вважає, що пом'якшення монетарної політики не повинно бути передчасним, особливо в умовах ризиків для фінансової стабільності.

За матеріалами: CreditDeposit.com.ua Переглядів: 404


Читайте такожВідгуки

Не допускаються загрози, образи, а також посилання на інші ресурси.

Використовуйте кнопки соціальних мереж для того, щоб не вводити ім'я. Коментарі від авторизованих користувачів більш помітні і мають вищий рейтинг.
X

Скарга на коментар

Що не так?
Ваша скарга прийнята і буде розглянуто найближчим часом.
Підписка на новини

Підписавшись на розсилку новин від КредитДепозит, ви зможете отримувати всі свіжі новини прямо на Вашу поштову скриньку.