Топ новини

НБУ про знятті 1 млрд грн в Укрсоцбанку

12.03.2019, 11:23
<a href='/banks/Nacionaljnij_bank_Ukraini'>НБУ</a> про знятті 1 млрд грн в УкрсоцбанкуПояснення Нацбанку про причини штрафу Укрсоцбанку в розмірі 30,5 млн грн

Нацбанк пояснив Укрсоцбанку, з якої причини оштрафував його на суму 30,5 млн грн.

В ході перевірки регулятор виявив в Укрсоцбанку ведення ризикової діяльності у сфері фінансового моніторингу. Клієнти банку з травня 2016 року по вересень 207 року зняли готівку в розмірі понад 1 млрд грн.

2 юрособи та 327 фізосіб змогли перевести в готівку 98,73% грошей, які надійшли на їх рахунки. НБУ порахував це легалізацією кримінальних доходів.

На підтвердження своєї думки НБУ навів доказ, що у багатьох з цих клієнтів Укрсоцбанк визначив фінансовий стан як «незадовільний», але незважаючи на це, дозволив провести операції з переведення в готівку. Клієнти могли знімати навіть мільйони гривень.

Також було виявлено невідповідність цілей надходження грошей на рахунки клієнтів і їх професійною діяльністю. Приміром, монтажник, вантажник отримували гроші за бухгалтерські і юридичні послуги, послуги проектування; продавець, тракторист, офіціант – за веб-дизайн, за розробку та тестування програмного забезпечення, промоутерські послуги.

Навіть було встановлено факт зняття грошей людиною, який значився померлим.

НБУ стверджують, були фінансові операції, які проводилися за фіктивними документами або зовсім без них.

НБУ зробив висновок про недостатність вжитих заходів у боротьбі з відмиванням грошей.

У лютому Укрсоцбанк направив до Окружного адміністративного суду Києва позов щодо НБУ з вимогою визнати 30-мільйонний штраф неправомірним та скасувати його.

За матеріалами: CreditDeposit.com.ua Переглядів: 852


Читайте такожВідгуки

Не допускаються загрози, образи, а також посилання на інші ресурси.

Використовуйте кнопки соціальних мереж для того, щоб не вводити ім'я. Коментарі від авторизованих користувачів більш помітні і мають вищий рейтинг.
X

Скарга на коментар

Що не так?
Ваша скарга прийнята і буде розглянуто найближчим часом.
Підписка на новини

Підписавшись на розсилку новин від КредитДепозит, ви зможете отримувати всі свіжі новини прямо на Вашу поштову скриньку.