Топ новини

НБУ опублікував оновлений список банків-учасників валютних інтервенцій

16.04.2019, 11:29
НБУ опублікував оновлений список банків-учасників валютних інтервенційНацбанк опублікував на II квартал 2019 року список банків, які візьмуть участь у валютних інтервенціях за кращим курсом.

В оновленому списку з'явився ще один банк – ВАТ Банк Восток, а також виключений ПАТ Укрсоцбанк, який приєднався до АТ Альфа-Банку. Інформацію повідомили у прес-службі НБУ.

У валютних інтервенціях у другому кварталі поточного року візьмуть участь 20 банків (список опублікований на сайті НБУ).

У першому кварталі 2019 року обсяг купівлі регулятором на міжбанківському валютному ринку склав близько $792 млн, з яких $417,5 млн було куплено через інтервенції за кращим курсом. За вказаний період продаж на міжбанку склав близько $167 млн, з яких через інтервенцію за кращим курсом продано $108,5 млн.

У процедурі валютної інтервенції можуть брати участь тільки 20 банків, які отримали високий рейтинг за підсумками попереднього кварталу. При розрахунку рейтингу банків беруть участь три критерії:

  • Обсяг операцій банку з клієнтами обмінних операцій з безготівковою іноземною валютою (показник питомої ваги –30%);
  • Обсяг операцій банку з іншими суб'єктами ринку за обмінними операціями, зокрема Нацбанком (показник питомої ваги в рейтингу – 50%);
  • Обсяг банківських активів (20%).

Алгоритм здійснення валютних інтервенцій за краще курсу: НБУ робить запит по всім банкам за ціною на продаж/купівлю іноземної валюти за допомогою торгово-інформаційних систем Thomson Reuters і Bloomberg. Серед отриманих пропозицій НБУ вибирає кращу ціну і з цим банком укладає угоду.

За матеріалами: CreditDeposit.com.ua Переглядів: 340


Читайте такожВідгуки

Не допускаються загрози, образи, а також посилання на інші ресурси.

Використовуйте кнопки соціальних мереж для того, щоб не вводити ім'я. Коментарі від авторизованих користувачів більш помітні і мають вищий рейтинг.
X

Скарга на коментар

Що не так?
Ваша скарга прийнята і буде розглянуто найближчим часом.
Підписка на новини

Підписавшись на розсилку новин від КредитДепозит, ви зможете отримувати всі свіжі новини прямо на Вашу поштову скриньку.