Топ новини

Протягом 4 місяців НБУ не змінює облікову ставку, яка становить 18% річних

01.04.2019, 14:11
протягом 4 місяців <a href='/banks/Nacionaljnij_bank_Ukraini'>НБУ</a> не змінює облікову ставку, яка становить 18% річнихвпродовж 4 місяців НБУ не змінює облікову ставку, яка становить 18% річних

За очікуваннями Центробанку, інфляція може зрости через монетизації субсидій, зростання соціальних витрат та індексації пенсій.

За інформацією НБУ, опублікованій на сайті 14 березня, облікова ставка в четвертий раз залишається на рівні 18% річних.

Облікова ставка знижувалася востаннє 26 травня 2017 року – вона стала 12,5% замість 13% річних.

НБУ очікують проинфляционные ризики, які можуть бути викликані збільшенням соціальних видатків.

У повідомленні йдеться: «найближчим часом уряд планує підвищити соціальні виплати і монетизації субсидій, спрямовані на оплату ЖКП. Окремо ефект цих факторів незначний, проте в сукупності їх відчутний вплив. В умовах підвищеної невизначеності в поточному році це відіб'ється на інфляційних очікуваннях».

НБУ відзначив, що інфляція сповільнюється за рахунок зміцнення обмінного курсу гривні, який випереджає прогнозні показники центробанку.

У лютому відбулося зниження інфляції до 0,5% замість 1%. Зростання цін в країні склав 1,5%. По відношенню до лютого 2018 року інфляція скоротилася до 8,8%.

Облікова ставка є еквівалентом вартості грошей в економіці. НБУ використовує цю ставку для надання коштів комерційним банкам, які перенаправляють їх на кредитування юросіб і фізосіб. Вартість кредитних ресурсів залежить від облікової ставки.

Якщо облікова ставка зростає, це свідчить про зростання рівня інфляції і зниження зростання економіки в країні.

За матеріалами: CreditDeposit.com.ua Переглядів: 655


Читайте такожВідгуки

Не допускаються загрози, образи, а також посилання на інші ресурси.

Використовуйте кнопки соціальних мереж для того, щоб не вводити ім'я. Коментарі від авторизованих користувачів більш помітні і мають вищий рейтинг.
X

Скарга на коментар

Що не так?
Ваша скарга прийнята і буде розглянуто найближчим часом.
Підписка на новини

Підписавшись на розсилку новин від КредитДепозит, ви зможете отримувати всі свіжі новини прямо на Вашу поштову скриньку.