Топ новини

Нацбанк обмежить споживче мікрокредитування

03.01.2018, 11:16
Нацбанк обмежить споживче мікрокредитуванняНацбанк планує посилення контролю над банківським мікрокредитуванням і при необхідності буде стримувати його зростання.

В аналітичній записці зазначено: «Обсяги незабезпечених кредитів стрімко ростуть. Такі кредити невеликі за розміром, ефективна ставка по них деколи перевищує 40%. Іпотека як довгострокове кредитування зовсім не розвивається і на її частку припадає менше 5% позик».

На думку регулятора, ця тенденція не чинить негативного впливу на економіку. Продукт займає 3,6 % від ВВП, що несуттєво впливає на ринок споживання. Такий вид кредитування не здатний прискорити інфляційні тенденції. За оцінкою фахівців НБУ, в перспективі країну чекають високі темпи кредитування, а це збільшує ризики для банків і створює негативні макроекономічні ефекти.

У регуляторі не бачать передумов для відновлення зростання іпотеки. Зазначено: «При необхідності будуть посилюватися стандарти проведення оцінки ризиків за позиками або будуть застосовуватись інструменти макропруденциальной політики для обмеження зростання».

Незважаючи на те, що в останні роки ставки знижуються, це не є стимулом для розвитку кредитування житла. Основний стримуючий фактор – недосконалість процедури щодо стягнення заборгованості з клієнтів.

За матеріалами: CreditDeposit.com.ua Переглядів: 1808


Читайте такожВідгуки

Не допускаються загрози, образи, а також посилання на інші ресурси.

Використовуйте кнопки соціальних мереж для того, щоб не вводити ім'я. Коментарі від авторизованих користувачів більш помітні і мають вищий рейтинг.
X

Скарга на коментар

Що не так?
Ваша скарга прийнята і буде розглянуто найближчим часом.
Підписка на новини

Підписавшись на розсилку новин від КредитДепозит, ви зможете отримувати всі свіжі новини прямо на Вашу поштову скриньку.