Топ новини

Націоналізація «Приват Банку»: експертна організація розрахувала можливий вплив на українську валюту

02.01.2017, 21:31
Націоналізація «Приват Банку»: експертна організація розрахувала можливий вплив на українську валютуНаціоналізація «Приват Банку» може спровокувати додаткову інфляцію від 1,5 до 2% і девальвацію від 4 до 5%.

Цей процес може зайняти не менше 1,5 років, тому українці не будуть шоковані. Це думка колишнього заступника голови Національного Банку А. Савченко.

На думку експерта, існують ряд причин націоналізації «Привату»:

Менеджмент – значна частка інсайдерських кредитів.

Власники – також істотна частка інсайдерських кредитів.

Неякісний контроль діяльності банківської установи.

З технологічної точки зору «Приват Банк» «втратить трохи». Вже не буде динаміки, до якої звикли клієнти банку, але фінансова установа буде виконувати взяті зобов'язання. У той час як наслідки для України виявляться більш значними.

Зі слів експерта, через рефінансування в 2016 році держава витратить від 20 до 25 млрд. гр. на вирішення проблем з ліквідність «Приват Банку». «В 2017 році сума може зрости до 100 млрд. гр., що відповідає питомій вазі незадіяних активів, також інсайдерських кредитів у «Приваті», - розповів Савченко.

«Під «наслідками» мається на увазі додаткова інфляція в 1,5-2%, також девальвація 4-5%. Це займе не менше 1,5 років, пересічні громадяни не помітять цього. У 2016 році буде рефінансування, у 2017 – монетизація ОВДП, за рахунок цього механізму зросте капітал банку. На даний момент він має від'ємне значення, мені здається, що 25 млрд. гр. буде досить, щоб вийти на нуль. Потім кожен квартал доведеться вкладати 25 млрд. гр. для підняття його на належний рівень. Я вважаю, що банк повинен якомога менше знаходиться в руках держави. В даний час державні банки з державного бюджету висмоктують щорічно понад 10 млрд. гр.», - підсумував експерт.

За матеріалами: CreditDeposit.com.ua Переглядів: 2963


Читайте такожВідгуки

Не допускаються загрози, образи, а також посилання на інші ресурси.

Використовуйте кнопки соціальних мереж для того, щоб не вводити ім'я. Коментарі від авторизованих користувачів більш помітні і мають вищий рейтинг.
X

Скарга на коментар

Що не так?
Ваша скарга прийнята і буде розглянуто найближчим часом.
Підписка на новини

Підписавшись на розсилку новин від КредитДепозит, ви зможете отримувати всі свіжі новини прямо на Вашу поштову скриньку.