Топ новини

Про достроковий вихід на пенсію в Україні

21.06.2019, 08:32
Про достроковий вихід на пенсію в УкраїніТепер на пенсію можна вийти за вислугою років

Якщо у громадянина України досить трудового стажу, він може вийти на дострокову пенсію, не чекаючи виконання 50-55 років. Але тільки з урахуванням професії. Конституційний суд визнав неконституційними деякі положення Закону «Про пенсійне забезпечення». Що зміниться?

Рішення суду

Раніше, в березні 201 року було введено обмеження за віком 50-55 років для пропрацювали по професії, яка призводить до втрати професійної придатності і працездатності. Ці люди отримали право на оформлення дострокової пенсії. Зміни торкнулися пілотів, авіадиспетчерів, машиністів поїздів, механізаторів, доярок, докерів, викладачів, артистів… У списку виявилося близько сотні професій. Причина в скороченні дефіциту бюджету Пенсфонда. Кількість пенсіонерів скоротилася б, оскільки пільговикам потрібно було б «дорости» до пенсії. Проте КС побачив суперечність Конституції, оскільки люди позбавляються права на соцзахист. Ця норма закону була скасована. Якщо людина не здатна виконувати свої професійні функції, у нього повинне бути право на пенсію, а не переходити на іншу роботу на 5-10 років, щоб «дотягнути».

Думку експертів

На думку фахівців з пенсійних питань, це популістське рішення КС.

Екс-заступник голови Пенсфонда Віктор Колбун сказав: «Це призведе до появи в країні великого числа «дострокових» молодих пенсіонерів, пенсії яких вище середніх, що спричинить збільшення дефіциту бюджету Пенсфонда. Отже, потрібні додаткові дотації з держбюджету. Це сильне навантаження на економіку, на пенсії підуть гроші, передбачені на інвестиційні програми, можливо, на реформу освіти і медреформу».

Колбун припустив, що за вислугою років пенсію отримують близько мільйона громадян чи зможуть її оформити найближчим часом.

Економісти стверджують, що навантаження на економіку буде посильною. Олег Пендзин, керівний Економічним дискусійним клубом, вважає, що кількість пенсіонерів «приросте» на 20 тисяч осіб.

За підрахунками Пендзина, в місяць з бюджету на ці пенсії додатково піде близько 100 млн грн (+/- 03%), що цілком підйомне.

"Це небезпечний прецедент"

На думку керівника інституту цивільних свобод Галини Третьякової, це рішення КС може створити небезпечний прецедент: «Вважаю, що при винесенні рішення КС не врахована 95-я стаття Конституції, згідно з якою потрібно враховувати можливості держбюджету. Приміром, у Європі пільгових пенсій немає».

Юрист Володимир Столітній зазначив, що прецедент з пільговиками, повернули право виходу на пенсію у 2015-2019 рр.., тепер зможуть вимагати від держави виплат пенсій за попередні роки.

За матеріалами: CreditDeposit.com.ua Переглядів: 384


Читайте такожВідгуки

Не допускаються загрози, образи, а також посилання на інші ресурси.

Використовуйте кнопки соціальних мереж для того, щоб не вводити ім'я. Коментарі від авторизованих користувачів більш помітні і мають вищий рейтинг.
X

Скарга на коментар

Що не так?
Ваша скарга прийнята і буде розглянуто найближчим часом.
Підписка на новини

Підписавшись на розсилку новин від КредитДепозит, ви зможете отримувати всі свіжі новини прямо на Вашу поштову скриньку.