Топ новини

Репрофайлинг ОВДП проведено на 219,6 млрд гривень

19.10.2017, 20:06
Репрофайлинг ОВДП проведено на 219,6 млрд гривеньНа офіційному сайті НБУ опублікована інформація про завершення угоди, яка має відношення до держборгу (репрофайлинг), який передбачає обмін облігацій держпозики, що належить НБУ, на нові ОВДП (Облігації Внутрішньої Державної Позики).

За даними сайту, НБУ має в розпорядженні портфель обсягом 360,6 млрд гривень, у тому числі облігаціями вартістю 219,6 млрд гривень, які потрапили під процедуру репрофайлинга.

Конвертація в довгострокові облігації національної валюти з різним терміном становила 145,2 млрд грн, за якими передбачена прив'язка прибутковості до рівня інфляції. З фіксованою процентною ставкою в гривневі облігації з різними тривалим терміном конвертовано 74,4 млрд грн. Залишок облігацій портфеля має фіксований рівень прибутковості.

Міністр фінансів Олександр Данилюк заявив: «що Потрапили під процедуру репрофайлинга облігації будуть погашатися рівномірно – кожен рік приблизно по 12 млрд грн з розстрочкою до 2047 року. В цьому випадку навантаження на державний бюджет буде рівномірною і закінчиться через 30 років».

У повідомленні сказано, що диверсифікація процентного ризику можлива лише за умови, коли є одночасно облігації з плаваючими і фіксованими ставками. Якщо знизяться ринкові процентні ставки, за таких умов оплата Мінфіну зменшиться, оскільки в процесі будуть задіяні облігації з плаваючою ставкою. Якщо ж ставки на ринку зростуть, вартість запозичення дотримають облігації з фіксованою ставкою.

Якщо виникне необхідність, НБУ зможе використовувати облігації з фіксованою прибутковістю і різними термінами для проведення монетарних операцій.

За матеріалами: CreditDeposit.com.ua Переглядів: 1832


Читайте такожВідгуки

Не допускаються загрози, образи, а також посилання на інші ресурси.

Використовуйте кнопки соціальних мереж для того, щоб не вводити ім'я. Коментарі від авторизованих користувачів більш помітні і мають вищий рейтинг.
X

Скарга на коментар

Що не так?
Ваша скарга прийнята і буде розглянуто найближчим часом.
Підписка на новини

Підписавшись на розсилку новин від КредитДепозит, ви зможете отримувати всі свіжі новини прямо на Вашу поштову скриньку.