Топ новини

Українські бізнесмени довіряють банкам свої гроші тільки на місяць

11.07.2018, 10:36
Українські бізнесмени довіряють банкам свої гроші лише на місяцьТака тенденція – це ризик для фінансової системи, якщо відбудеться зовнішній шок.

За совами Нацбанку, тоді вкладники будуть вимагати повернення своїх внесків.

Кожен рік темпи приросту обсягів депозитів населення та бізнесу становить 15%. Інформація озвучена директором Департаменту фінансової стабільності НБУ Віталієм Ваврищуком.

Він зазначив: «По поверненню коштів клієнтів у банки відзначається динаміка. Найбільше відбувається повернення коштів у гривні».

Однак у банківському секторі зазначається фактична відсутність повернення валютних коштів. Причина того – банки не потребують валюті.

Віталій Ваврищук заявив: «Поки в банківській сфері не передбачаються перспективи відновлення валютного кредитування. Це обумовлює мінімальний попит на депозити у валюті. Це хороший простежується за рівнями ставок, а вони зараз на мінімальних значеннях».

За даними НБУ, на частку депозитів у банківському секторі припадає понад 80% зобов'язань. Для українських банків це історичний максимум.

В даний час фінансування відбувається виключно за рахунок внутрішнього ринку. А це пов'язано з певними ризиками. Бізнес і населення воліють короткострокові депозити, переважно на місяць.

Віталій Ваврищук повідомив: «У загальній структурі зобов'язань банків депозити терміном на місяць займають 61% від всієї суми. В національній валюті від загального фондування більше 75% займають кошти, розміщені терміном до одного місяця».

У разі виникнення зовнішнього шоку така структура депозитів може стати ризиком для банківської сфери, оскільки вкладники масово вимагати повернення внесків.

На сьогоднішній день таких ризиків для банківського сектора немає, про що повідомив Ваврищук.

Нацбанком введено новий норматив щодо банків, у яких проходить велика кількість короткострокових депозитів. Директор Департаменту фінансової стабільності НБУ підкреслив: «У таких банках повинні бути якісні ліквідні активи в достатньому обсязі, щоб виробляти фінансування у разі виникнення масового відтоку депозитів».

За матеріалами: CreditDeposit.com.ua Переглядів: 1542


Читайте такожВідгуки

Не допускаються загрози, образи, а також посилання на інші ресурси.

Використовуйте кнопки соціальних мереж для того, щоб не вводити ім'я. Коментарі від авторизованих користувачів більш помітні і мають вищий рейтинг.
X

Скарга на коментар

Що не так?
Ваша скарга прийнята і буде розглянуто найближчим часом.
Підписка на новини

Підписавшись на розсилку новин від КредитДепозит, ви зможете отримувати всі свіжі новини прямо на Вашу поштову скриньку.