Топ новини

У Кабміні піддали критиці фінплан Нафтогазу

25.03.2019, 13:43
У Кабміні піддали критиці фінплан НафтогазуУ Кабміні порахували, що у фінансовому плані НАК «Нафтогаз України» є прихований дефіцит у розмірі 84,5 млрд грн.

Інформація озвучена Українські Новини.

Міненергетики, Мінфін і Мінекономіки розкритикували план, відправивши його на доопрацювання.

У пояснювальній записці зазначено, що фінпоказники зростуть за рахунок того, що в розділ «інші операційні доходи» будуть включені суми компенсації збитків, отримані від реалізації газу за спецобязательствам. Очікувана сума компенсації – 69,2 млрд грн. Однак у держбюджеті на 2019 рік така стаття витрат не запланована.

Мінфін зазначив, що сума включена в прихований дефіцит Нафтогазу, який становить 84,5 млрд грн.

Також критиці піддалася видаткова частина фінансового плану. При доході в розмірі 9,4 млрд грн заплановані витрати від участі в капіталі в об'ємі 19,2 млрд грн. Мінфін вважає це необґрунтованими втратами, що зменшить чистий прибуток.

Також зазначено, що НАК не підтвердив доцільність придбання активів Укрнафти. А адже це заявлені у фінплані витрати від інвестиційної діяльності, збільшені до 37,3 млрд грн проти 6 млрд грн в 218 році.

НАК в 2019 році планує витратити понад 3 млрд грн на непрофільну діяльність і заходи з непідтвердженою ефективністю. Приміром, заплановано вкладення в статутні фонди дочірніх підприємств близько 1,7 млрд грн, за кордон планується інвестувати 1,2 млрд грн, на закордонні представництва виділено 198 млн грн.

Мінфін проти збільшення витрат на зарплатню управлінського персоналу Наку. На перегляд відправлено стаття по виплаті прибутку компанії за 2018 рік – має бути 90%.

За матеріалами: CreditDeposit.com.ua Переглядів: 517


Читайте такожВідгуки

Не допускаються загрози, образи, а також посилання на інші ресурси.

Використовуйте кнопки соціальних мереж для того, щоб не вводити ім'я. Коментарі від авторизованих користувачів більш помітні і мають вищий рейтинг.
X

Скарга на коментар

Що не так?
Ваша скарга прийнята і буде розглянуто найближчим часом.
Підписка на новини

Підписавшись на розсилку новин від КредитДепозит, ви зможете отримувати всі свіжі новини прямо на Вашу поштову скриньку.