Топ новини

В Україні розглядається проект щодо нарахування пені за затримку зарплат

07.11.2018, 08:49
В Україні розглядається проект щодо нарахування пені за затримку зарплатУ Мінсоцполітики опрацьовують проект закону, спрямований на підвищення захищеності працівників в частині виплати заробітної плати неплатоспроможним роботодавцем.

На даний момент проект закону проходить процедуру погодження в органах виконавчої влади, а також у представників соціального захисту.

Повідомлення міністерства говорить: «У разі прийняття закону будуть забезпечені конституційні гарантії працівників на оплату своєї праці. Проект відповідає частині Конвенції Міжнародної організації праці №173, яка регулює відносини неплатоспроможного роботодавця і працівників».

Подібну пені намагаються ввести уже не в перший раз. У 2014 році проект закону не пройшов друге читання Ради. У документі містилася пропозиція ввести пеню за не виплаченої заробітної плати. Також у документі передбачалося запровадження пені у разі несвоєчасного перерахування пенсій та інших видів виплат.

Якщо законопроект буде прийнятий, роботодавці повинні будуть виплачувати пеню за кожен день, якщо термін затримки виплати зарплати перевищить 15 днів. Пеня буде розраховуватися виходячи з облікової ставки НБУ. Несвоєчасна виплата зарплати є підставою для припинення працівником своїх обов'язків.

Якщо стосовно роботодавця порушено справу про банкрутство, працівник зможе скористатися правом на отримання компенсації розмірів в три середньомісячні зарплати.

Законопроект проходить процедуру розгляду.

За матеріалами: CreditDeposit.com.ua Переглядів: 1456


Читайте такожВідгуки

Не допускаються загрози, образи, а також посилання на інші ресурси.

Використовуйте кнопки соціальних мереж для того, щоб не вводити ім'я. Коментарі від авторизованих користувачів більш помітні і мають вищий рейтинг.
X

Скарга на коментар

Що не так?
Ваша скарга прийнята і буде розглянуто найближчим часом.
Підписка на новини

Підписавшись на розсилку новин від КредитДепозит, ви зможете отримувати всі свіжі новини прямо на Вашу поштову скриньку.