Топ новини

Володимир Зеленський розпустив парламент. Це перше рішення нового президента України

22.05.2019, 09:05
Володимир Зеленський розпустив парламент. Це перше рішення нового президента УкраїниВолодимир Зеленський розпустив український парламент.

Про це він повідомив під час своєї інавгураційної промови після прийняття присяги у Верховній Раді. Це його перше рішення після офіційного присяги Президента України.

Володимир Зеленський оголосив у понеділок про розпуск українського парламенту. Незадовго до цього він вступив на посаду Президента України. Під час церемонії приведення до присяги Володимир Зеленський взяв на себе зобов'язання захищати суверенітет і незалежність країни.

«Я розпускаю Верховної Ради VIII скликання. Слава Україні!» — він оголосив новий президент України, незабаром після офіційного приведення до присяги. Як він підкреслив, протягом двох місяців до закінчення роботи Верховної Ради українські парламентарії повинні прийняти низку необхідних законів, у тому числі закон про зняття депутатської недоторканності, закон про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення і закон про новому виборчому законі. Під час виступу Володимир Зеленський розкритикував нинішню українську владу. Він оголосив, що хоче припинити вогонь на Донбасі і готовий до непопулярних рішень. Однак, як він вказав, що не може бути й мови про втрати українських територій.

Зеленський вже згадував, що хотів би розпустити український парламент. Зеленський міг дозволити собі такий крок, тому що президент має право скоротити термін повноважень парламенту. Однак є ще одне питання, яке викликає сумніви — парламент розпався в минулу п'ятницю і у нього має бути 30 днів для створення нової коаліції. Таким чином, Зеленський не повинен бути в змозі розпустити Верховну Раду в цей період.

Президентські вибори в Україні відбулися місяць тому, але тільки в понеділок, Володимир Зеленський був офіційно приведений до присяги в якості президента. Дата інавгурації постійно відкладалася. Якби інавгурація Володимира Зеленського відбулася пізніше, ніж 27 травня, розпуск парламенту був би неможливий.

За матеріалами: CreditDeposit.com.ua Переглядів: 341


Читайте такожВідгуки

Не допускаються загрози, образи, а також посилання на інші ресурси.

Використовуйте кнопки соціальних мереж для того, щоб не вводити ім'я. Коментарі від авторизованих користувачів більш помітні і мають вищий рейтинг.
X

Скарга на коментар

Що не так?
Ваша скарга прийнята і буде розглянуто найближчим часом.
Підписка на новини

Підписавшись на розсилку новин від КредитДепозит, ви зможете отримувати всі свіжі новини прямо на Вашу поштову скриньку.