Топ новини

Залежність стабільності гривні від успішного співробітництва з МВФ

22.02.2019, 10:46
Залежність стабільності гривні від успішного співробітництва з МВФЗа словами глави Ради НБУ Богдана Данилишина, стабільність гривні залежить від того, наскільки успішним виявиться продовження співпраці з МВФ.

Данилишин написав на сторінці Фейсбуку: «У другій половині року стабільність нацвалюти багато в чому залежить від успішності співпраці з МВФ, що забезпечить «зв'язне фінансування» про офіційних кредиторів України. Відновлення роботи з МВФ посприяло зростанню довіри ОВДП нерезидентів до України (наприклад, Citibank працює з кількох програм, які орієнтовані на державні боргові зобов'язання)».

Варто враховувати зв'язок ціни на природний газ з вартістю нафти. Закачування в підземні сховища відбувається влітку, коли паливо коштує дешевше, отже, валюти потрібно менше. Глава Ради НБУ порекомендував подумати про виконання в першій половині року плану інтервенцій регулятора щодо купівлі інвалюти у міжнародні резерви, оскільки курс прийнятний.

Поточний січень відзначений спокійним стан валютного ринку України з невеликою ревальвацією гривні. Курс гривні на початку лютого зміцнився. По відношенню до долара гривня з початку року зросла на 2,9%. Це результат впливу внутрішніх і зовнішніх факторів.

Внутрішніх факторів три: високий урожай зерна, збільшення внесків іноземних інвесторів у державні облігації, помірне витрачання коштів держбюджету. Данилишин зазначив: «Сподіваюся, це перші практичні кроки в напрямку підвищення координації фіскальної та монетарної політики».

Зовнішніх чинників два: низькі ціни на імпортні енергоносії, відсутність підвищення ставок основними центробанками світу.

За матеріалами: CreditDeposit.com.ua Переглядів: 709


Читайте такожВідгуки

Не допускаються загрози, образи, а також посилання на інші ресурси.

Використовуйте кнопки соціальних мереж для того, щоб не вводити ім'я. Коментарі від авторизованих користувачів більш помітні і мають вищий рейтинг.
X

Скарга на коментар

Що не так?
Ваша скарга прийнята і буде розглянуто найближчим часом.
Підписка на новини

Підписавшись на розсилку новин від КредитДепозит, ви зможете отримувати всі свіжі новини прямо на Вашу поштову скриньку.