Топ новини

Без допомоги МВФ Україні не обійтися: скоро дефіцит складе 16 млрд доларів

28.05.2018, 11:18
Без допомоги МВФ Україні не обійтися: скоро дефіцит складе 16 млрд доларівУкраїні найближчим часом буде потрібна фінансова підтримка від Міжнародного валютного фонду (МВФ).

За інформацією DeutscheWelle, посилаючись на Reuters, це результати аналізу, які представлені в доповіді, підготовленій аналітиками Інституту міжнародних фінансів (IIF, InstituteofInternationalFinance).

Експерти IIF підрахували, що Україні доведеться в найближчому майбутньому домовлятися з МВФ про відкриття нової кредитної програми на загальну суму 5,5 млрд дол США. Також експерти вважають, що проблеми в економіці України стануть основним чинником, що зумовлює необхідність звернення за допомогою до МВФ.

Згідно зі статистикою, обсяги експорту наполовину менше показників 2008 року, а річний темп економічного зростання становить максимум 2,5-3%. Погіршить ситуацію в економіці України склалася динаміка цін на газ і нафту. У 3-річній перспективі (2019-2022 рр.) в країні складеться дефіцит на рівні 16,5 млрд дол, а це приблизно 90% наявних валютних резервів. За підрахунками експертів, до 2021 року зобов'язання Києва з виплати зовнішнього боргу становитимуть приблизно 20 млрд дол.

У березні 2015 року МВФ була схвалена 4-річна програма кредитування економіки України – на ці цілі було спрямовано 175 млрд дол. Всього Україна отримала 4 траншу від Фонду, сума перерахувань по яких склала 8,7 млрд дол. У березні 2019 року програма закінчує діяти. Національний банк України планує, що на початку 3 кварталу буде отриманий черговий транш обсягом 2 млрд дол.

За матеріалами: CreditDeposit.com.ua Переглядів: 1850


Читайте такожВідгуки

Не допускаються загрози, образи, а також посилання на інші ресурси.

Використовуйте кнопки соціальних мереж для того, щоб не вводити ім'я. Коментарі від авторизованих користувачів більш помітні і мають вищий рейтинг.
X

Скарга на коментар

Що не так?
Ваша скарга прийнята і буде розглянуто найближчим часом.
Підписка на новини

Підписавшись на розсилку новин від КредитДепозит, ви зможете отримувати всі свіжі новини прямо на Вашу поштову скриньку.