Товари в кредит

АМКУ порадив 13 торговельних мереж знизити ціни на продукти

25.03.2015, 12:10
АМКУ порадив 13 торговельних мереж знизити ціни на продукти

В багатьох магазинах сильно завищені ціни на сіль, борошно і гречку

Антимонопольний комітет України (АМКУ) рекомендував 13 торговельних мереж знизити роздрібні ціни до рівня, який існував до періоду підвищеного попиту на продовольчі товари. Про це повідомляє прес-служба комітету.

"У зв'язку зі стрімким зростанням попиту і різким підвищенням цін на основні продовольчі товари, зокрема на борошно пшеничне, цукор, крупу гречану, олія соняшникова, макаронні вироби, крупу вівсяну і сіль в період з 21 лютого по 28 лютого 2015 року, Антимонопольний комітет України розпочав дослідження діяльності найбільших торговельних мереж Києва, Львова, Дніпропетровська, Одеси та Харкова, постачальників в ці мережі, і виробників продуктів харчування на предмет дотримання вимог законодавства про захист економічної конкуренції", – йдеться у повідомленні.

За результатами дослідження встановлено, що окремі торговельні мережі в питанні ціноутворення на окремі продовольчі товари допустили зростання роздрібних цін випереджаючими темпами.

Так, при підвищенні закупівельної ціни на крупу гречану на 16% роздрібні ціни збільшилися на 39%.

При підвищенні закупівельної ціни на борошно пшеничне-на 58% роздрібні ціни збільшилися на 70%.

При майже незмінній закупівельною ціною на сіль кам'яну протягом лютого місяця поточного року роздрібні ціни підвищилися на 13%.

Тобто середня маржа між закупівельною і роздрібною ціною на окремі продовольчі товари в зазначений період зросла більш ніж на 50%.

Однак на сьогоднішній день є підстави для зниження роздрібних цін на основні продовольчі товари до рівня, що існував до періоду підвищеного попиту на продовольчі товари (стабілізація курсу гривні та цін на паливно-мастильні матеріали зокрема, зниження оптових цін на цукор, олія, борошно – ред.).

Тому, з метою запобігання порушень законодавства про захист економічної конкуренції, Антимонопольний комітет України надав обов'язкові для розгляду рекомендації 13 торговельних мереж знизити роздрібні ціни на основні продовольчі товари.

Нагадаємо, наприкінці лютого в багатьох супермаркетах спостерігалася продуктова паніка. У деяких торгових мережах не встигають пакувати крупи і борошно, оскільки ажіотажний попит дуже високий. Деякі магазини підвищили ціни.

Міністр агрополітики Олексій Павленко повідомляв, що вартість продуктів буде рости, але поступово, а різке підвищення цін – це спекуляції.

За матеріалами: Сьогодні Переглядів: 5895


Читайте такожВідгуки

Не допускаються загрози, образи, а також посилання на інші ресурси.

Використовуйте кнопки соціальних мереж для того, щоб не вводити ім'я. Коментарі від авторизованих користувачів більш помітні і мають вищий рейтинг.
Денис Владимирович
0
#25 Бер, 2015 року у 23:54
каким сетям?
)))
0
#22 Кві, 2015 року у 19:49
Так тебе и напишут. Это может считаться рекламой/антирекламой.
X

Скарга на коментар

Що не так?
Ваша скарга прийнята і буде розглянуто найближчим часом.
Підписка на новини

Підписавшись на розсилку новин від КредитДепозит, ви зможете отримувати всі свіжі новини прямо на Вашу поштову скриньку.