Товари в кредит

Банкам ускладнили повернення кредитів по закінченню позовної давності

21.11.2013, 17:51
Банкам ускладнили повернення кредитів по закінченню позовної давності

ВСУ заборонив банкам у позасудовому порядку вимагати повернення позики, строк давності якого минув

Кредитори можуть вимагати від своїх клієнтів повернення позик лише до закінчення строку позовної давності. Про це йдеться у рішенні Верховного суду України (ВСУ), Лігабізнесінформ.

В ході судового розгляду про стягнення заборгованості за споживчим кредитом ВСУ зробив правовий висновок, підтвердивши, що п. 7 ч. 11 ст. 11 закону "Про захист прав споживачів" забороняє банку у позасудовому порядку вимагати повернення позики, строк давності якого минув.

"Цей пункт спрямований на те, щоб встановити судовий контроль над вирішенням таких вимог кредитора з метою захисту прав споживачів як більш слабкої сторони договору споживчого кредиту",- йдеться у правовому висновку ВСУ.

Текст з аргументацією судового рішення поки не оприлюднений.

Учасники ринку визнають, що банки часто подають позови по роздрібних кредитах після закінчення трьох років після вказаної в договорі дати повного погашення позики.

Раніше ЗСУ заявив, що термін позовної давності вважається від кожного простроченого платежу за кредитом.

За матеріалами: Ліга Переглядів: 3665


Читайте такожВідгуки

Не допускаються загрози, образи, а також посилання на інші ресурси.

Використовуйте кнопки соціальних мереж для того, щоб не вводити ім'я. Коментарі від авторизованих користувачів більш помітні і мають вищий рейтинг.
X

Скарга на коментар

Що не так?
Ваша скарга прийнята і буде розглянуто найближчим часом.
Підписка на новини

Підписавшись на розсилку новин від КредитДепозит, ви зможете отримувати всі свіжі новини прямо на Вашу поштову скриньку.