Товари в кредит

Кредитування повертається: чотири поради українцям, що бажають взяти позику

18.02.2016, 18:28
Кредитування повертається: чотири поради українцям, що бажають взяти позику

Попит на кредити готівкою буде рости, а на банківському ринку залишилися тільки сильні гравці, вважають експерти. Ми розібралися, що враховувати при оформленні позики та його зручно погашати

В Україні за декілька кризових років відбулося очищення банківської системи. За словами експертів, на ринку залишилися тільки сильні гравці, які довели свою надійність. Така ситуація дозволяє відновити активне кредитування і розвивати економіку, відзначають у Нацбанку. Українці вже й самі звертаються в банки за кредитами готівкою на потреби сім'ї, великі покупки та інші потреби, що дозволяють поліпшити добробут. "Сегодня.иа" з'ясував, завдяки чому банки відновлюють кредитування, що потрібно враховувати при оформленні короткострокового кредиту, і як зручно його погашати.

Ринок: банків стало менше, але залишилися сильні гравці

На банківському ринку України залишилися найсильніші гравці, розповідає головний аналітик Concorde Capital Олександр Паращій. Банки, які з кризою не впоралися, змушені були закритися. Система сама по собі оздоровлюється. Плюс банки, акціонери банків, які вирішили залишитися на ринку, вносять капітал, посилюють банки, пристосовуються до нових правил гри і економічним реаліям – і від цього, очевидно, стають сильнішими", – впевнений аналітик.

Так, за даними Нацбанку, в 2009-му році в Україні працювало 184 банку, а до кінця 2015-го залишилося 120. За цей період активи банків подвоїлися, досягнувши 1 трлн 275 млрд гривень. В результаті ліквідність банківської системи досягла історичного максимуму – понад 100 млрд гривень. Тобто, зараз банки здатні забезпечити своєчасне і повне виконання своїх зобов'язань і можуть кредитувати українців і бізнес.

На думку Олександра Паращія, відновлення повноцінного кредитування дасть поштовх економіці України. "Якщо у нас дійсно відновиться кредитування: споживче кредитування та кредитування підприємств, – то ми зможемо побачити серйозне зростання (ВВП, – прим. ред.)", – каже аналітик.

Попит на кредити зростає

Попит на кредити є, і він буде рости разом зі стабілізацією економічної ситуації, впевнені аналітики та банкіри.

Як йдеться в результатах опитування, проведеного НБУ, зниження процентних ставок призвело до посилення попиту на кредити з боку бізнесу і фізосіб. Таку тенденцію відзначили 41% банків, тоді як в третьому кварталі 2015 року їх було лише 19%. При цьому поліпшення якості кредитів фізосіб чекають 58% банків проти 40% в третьому кварталі минулого року. До речі, за даними Національного банку, в 2009-му році банки видали українцям (фізособам) 268 857 кредитів, а в 2015 – всього 143 772.

Банкіри відзначають, що зараз найчастіше українці беруть кредити готівкою на ремонт, дорогі покупки для дому, на освіту і розвиток. "Вирішили взяти кредит, щоб відправити дитину на курси англійської. Без мови зараз нікуди. Зарплата дозволяє розраховуватися за кредитом щомісяця", – розповідає 35-річна Оксана з Тернополя.

Як правильно брати кредит готівкою та організувати платіжну дисципліну

При розрахунку необхідної суми кредиту, його оформлення і обслуговування необхідно враховувати багато нюансів, які дозволяють налагодити максимально ефективне і зручне співпрацю з банком. Є кілька глобальних моментів, які завжди варто тримати в голові. Щоб розібратися ми звернулися до голови правління Першого Українського Міжнародного банку (ПУМБ) Сергію Черненку. Багатьом українцям він знайомий з щотижневої передачі "Народний банкір" на телеканалі "Україна", у якій дають фінансові поради та допомагають розібратися у складних для простої людини банківських процесах.

1. Оцініть розумно суму кредиту з урахуванням своїх доходів. Порадившись з кредитним менеджером, можна дізнатися розмір щомісячного платежу, який доведеться вносити при певній сумі кредиту. Якщо кожен місяць необхідно платити більше 50% від загального доходу сім'ї, найімовірніше, такий кредит стане "непідйомною ношею".

Порада: щомісячний платіж по кредиту не повинен перевищувати 50% від доходу сім'ї

2. Дотримуйтесь терміни. Оформляючи кредит, потрібно звернути увагу на дату щомісячного платежу, вносити кошти потрібно не пізніше зазначеної дати, а розраховувати свої витрати варто заздалегідь, відкладаючи необхідну суму для оплати кредиту.

Порада: платіть вчасно

3. Зверніть увагу на спосіб отримання кредитних грошей. Безпечніше отримати кредит готівкою на карту. У будь-якому банкоматі фінустанови, яка турбується про клієнтів, готівку можна буде зняти частинами або відразу, без комісії. Але також цією карткою можна розрахуватися в магазині або за покупки в інтернеті.

Порада: кредит готівкою безпечніше отримати на мапу

4. Оберіть зручний спосіб погашення кредиту. Повертати кредит можна "за старою звичкою" через касу або термінал. Однак зручніше і швидше платити за кредитом онлайн – через інтернет-банкінг.

У відділенні банку вам відкриють доступ до інтернет-сервісу і все покажуть. Ви зможете робити платежі будинку 24/7, навіть не піднімаючись з дивана. В онлайн-банкінгу Ви можете в будь-який час подивитися суму заборгованості, дату та розмір платежу.

Також в банку Вам підключать послугу СМС-повідомлень, що інформують про черговий платіж. Але краще не відкладати на оплату останню хвилину.

Порада: користуйтеся інтернет-банкінгом

"Користуючись цими порадами, українці можуть отримати додаткові кошти в безпечному і стабільному банку і відповідально планувати свої витрати. А кредит може стати хорошою інвестицією в майбутнє", – зазначає голова ПУМБ Сергій Черненко.

За матеріалами: Сьогодні Переглядів: 12988


Читайте такожВідгуки

Не допускаються загрози, образи, а також посилання на інші ресурси.

Використовуйте кнопки соціальних мереж для того, щоб не вводити ім'я. Коментарі від авторизованих користувачів більш помітні і мають вищий рейтинг.
Angelo
0
#30 Кві, 2018 року у 15:20
Io sono il direttore di un gruppo di partner finanziari. Oggi, scopriamo che le banche non sono piu credito sovvenzione. La maggior parte dei cittadini hanno buoni progetti, ma la mancanza di fondi per la loro attuazione. Dato tutto questo, abbiamo creato un gruppo di 14 persone e ci sono soci in diverse banche. Abbiamo deciso di fare prestiti a chi ne ha bisogno. Diamo crediti che vanno da 1.000€ a 3.000.000€ con un buon tasso di interesse. Se siete interessati, ci dicono che cosa avete bisogno per il vostro progetto e vi aiuteremo a raggiungere. Se siete interessati a questa offerta si prega di contattarci: notarialeangelo72@gmail.com
Angelo
0
#30 Кві, 2018 року у 15:19
Io sono il direttore di un gruppo di partner finanziari. Oggi, scopriamo che le banche non sono piu credito sovvenzione. La maggior parte dei cittadini hanno buoni progetti, ma la mancanza di fondi per la loro attuazione. Dato tutto questo, abbiamo creato un gruppo di 14 persone e ci sono soci in diverse banche. Abbiamo deciso di fare prestiti a chi ne ha bisogno. Diamo crediti che vanno da 1.000€ a 3.000.000€ con un buon tasso di interesse. Se siete interessati, ci dicono che cosa avete bisogno per il vostro progetto e vi aiuteremo a raggiungere. Se siete interessati a questa offerta si prega di contattarci: notarialeangelo72@gmail.com
Виктор
0
#12 Тра, 2017 року у 18:56
Онлайн кредит в Украине http://vzaem.info
X

Скарга на коментар

Що не так?
Ваша скарга прийнята і буде розглянуто найближчим часом.
Підписка на новини

Підписавшись на розсилку новин від КредитДепозит, ви зможете отримувати всі свіжі новини прямо на Вашу поштову скриньку.