Товари в кредит

Думка експерта: Українців хочуть позбавити від довічних кредитних боргів

12.08.2015, 09:20
Думка експерта: Українців хочуть позбавити від довічних кредитних боргів

Народні депутати пропонують законодавчо врегулювати процедуру реструктуризації боргів фізичних осіб.

Про це заявив старший юрист департаменту судової практики ЮК “Алексєєв, Боярчуков і партнери” Олена Бєлова.

Відповідний законопроект “Про реструктуризацію боргів фізичної особи або визнання його банкрутом” № 2353 зареєстрований у Верховній Раді.

“Розроблений законопроект дозволить запровадити зрозумілі, юридично обґрунтовані та ефективні механізми вирішення цієї проблеми під наглядом суду з дотриманням прав і свобод людини у відкритому судовому процесі”, – заявляє Бєлова.

За її словами, в разі прийняття даного законопроекту фізособа зможе звернутися до суду, порушити провадження у справі про банкрутство і запустити механізм погашення свого боргу.

“Цей механізм буде схожий на механізм банкрутства юрособи, але він буде значно простіше. Запропоновані три процедури: реструктуризація боргу, мирова угода та реалізація майна боржника. Після початку процедури банкрутства припиняється нарахування всіх штрафів, після її закінчення всі борги фізособи списуються. Цей механізм дає другий шанс особі – почати життя з нуля, влаштуватися на роботу і повністю економічно реабілітуватися”, – повідомляє Бєлова.

Старший юрист зазначає, що боржником у відповідності зі статтею 1 обговорюваного законопроекту, є фізособа, в тому числі фізична особа-підприємець, який не в змозі виконати свої грошові зобов'язання і щодо якого є підстави для порушення провадження у справі про банкрутство відповідно до цього Закону.

“Достатньою підставою для порушення справи про банкрутство буде вважатися наявність безспірних вимог кредитора (ів) в сумі не менше 100 мінімальних зарплат (121 800 грн), які не були задоволені боржником протягом двох місяців після встановленого для їх погашення строку”, – розповідає старший юрист.

Законодавець передбачає, що розглядати такі справи про банкрутство будуть все ті ж господарські суди за місцем проживання боржника-фізособи.

Ініціатором порушення справи можуть також виступати податкова служба і спадкоємці після смерті боржника.

“Саме по собі право ініціювати справу про банкрутство померлого фізособи дасть можливість його рідним звільнитися від “спадщини” у вигляді боргів і всюдисущих колекторів, так само як і інших кредиторів”, – підкреслює Бєлова.

За даними Міністерства юстиції, на сьогодні у виробництві Держвиконавчої служби перебуває справ по фізосіб на загальну суму понад 67 млрд грн. При цьому з них виконаний лише на 1,5 млрд грн.

Багато українців змушені ховатися від представників виконавчої служби, збільшується кількість самогубств, скоєних через неспроможність повернути борги.

“не Можна не відзначити своєчасність розробки даного законопроекту. Він спрямований на вирішення проблем з поверненням боргів по кредитах, особливо на тлі зміненої ситуації на ринку споживчого кредитування або чергової хвилі введення тимчасових адміністрацій в банківські установи. Впровадження механізму банкрутства фізосіб є нагальною необхідністю. Це дозволить знизити соціальну напруженість у суспільстві, викликаний економічною кризою”, – впевнена Бєлова.

За матеріалами: Finance.UA Переглядів: 13411


Читайте такожВідгуки

Не допускаються загрози, образи, а також посилання на інші ресурси.

Використовуйте кнопки соціальних мереж для того, щоб не вводити ім'я. Коментарі від авторизованих користувачів більш помітні і мають вищий рейтинг.
seuprom1979@mail.ru
0
#04 Тра, 2018 року у 08:58
https://drw.sh/hklpyv
seuprom1979@mail.ru
0
#04 Тра, 2018 року у 08:57
https://drw.sh/hklpyv
X

Скарга на коментар

Що не так?
Ваша скарга прийнята і буде розглянуто найближчим часом.
Підписка на новини

Підписавшись на розсилку новин від КредитДепозит, ви зможете отримувати всі свіжі новини прямо на Вашу поштову скриньку.