Товари в кредит

Падіння споживчих цін в США в грудні було максимальним за 6 років

17.01.2015, 00:13
Падіння споживчих цін в США в грудні було максимальним за 6 років

Споживчі ціни (індекс CPI) у США в грудні 2014 року знизилися на 0,4% порівняно з листопадом – це максимальне падіння з грудня 2008 року, свідчать дані міністерства праці країни.

Аналітики, опитані агентством Bloomberg, також в середньому прогнозували зменшення цін на 0,4%.

Інфляція відносно грудня 2013 року становила 0,8%, ставши найбільш слабою з жовтня 2009 року, при очікуваному експертами підвищення цін на 0,7%.

У листопаді минулого року споживчі ціни знизилися на 0,3% до попереднього місяця і виросли на 1,3% порівняно з тим же періодом 2013 року.

Ціни без урахування вартості енергоносіїв і продуктів харчування (індекс Core CPI) в грудні не змінилися відносно листопада і збільшилися на 1,6% до грудня 2013 року.

Експерти в середньому прогнозували підвищення першого показника на 0,1%, другого – на 1,7%.

Падіння споживчих цін у грудні відображає, головним чином, зниження цін енергоносіїв, що склало 4,7% щодо листопада стало найзначнішим з грудня 2008 року.

Одяг в США подешевшала минулого місяця на 1,2% – це максимальне падіння цін з 1998 року, нові автомобілі – на 0,1%, алкоголь – на 0,3%. Вартість транспортних послуг зменшилась на 0,5%, зокрема, квитки подешевшали на 5%.

Таким чином, ослаблення темпів інфляції поширюється за межі енергетичного сектора, відзначають експерти.

“Пройде якийсь час, перш ніж падіння цін на енергоносії знайде своє відображення в динаміці споживчих цін без обліку продуктів харчування та енергоносіїв. Я думаю, що цей показник погіршиться в найближчій перспективі, – зазначає економіст PNC Financial Services Group Гас Фоучер. – Інфляція в США опускається все нижче цільового показника Федрезерву (2%)”.

Ціни на продукти харчування в США виросли минулого місяця на 0,3%, електрика подорожчала на 0,8%.

За матеріалами: Finance.ua Переглядів: 5320


Читайте такожВідгуки

Не допускаються загрози, образи, а також посилання на інші ресурси.

Використовуйте кнопки соціальних мереж для того, щоб не вводити ім'я. Коментарі від авторизованих користувачів більш помітні і мають вищий рейтинг.
X

Скарга на коментар

Що не так?
Ваша скарга прийнята і буде розглянуто найближчим часом.
Підписка на новини

Підписавшись на розсилку новин від КредитДепозит, ви зможете отримувати всі свіжі новини прямо на Вашу поштову скриньку.