Товари в кредит

Товари в Україні в цьому році подорожчають ще на чверть - експерт

20.02.2015, 22:43
Товари в Україні в цьому році подорожчають ще на чверть - експерт

В цьому році основні товари в Україні подорожчають на чверть, зросте ціна на бензин і комунальні послуги. Гривня продовжить падіння, але Україна протримається “на плаву” завдяки кредитам. Про це заявив аналітик фінансової компанії “Альпарі” Олександр Михайленко.

“Ключові групи товарів в 2015 році подорожчають мінімум на 25 відсотків. Тому що імпорт зростає пропорційно курсу долара. Більш затребувані товари будуть дорожчати швидше, менш затребувані – повільніше. Наприклад, з початку року бензин А-95 подорожчав приблизно на 22%, за минулі 12 місяців – на 81%. Із зростанням цін на паливо буде поступово збільшуватися вартість логістики, яку закладають в роздрібну ціну товару, за яку в підсумку сплачує кінцевий споживач”, – зазначив Михайленко. При цьому він прогнозує падіння гривні ще на 30% до кінця року.

“Депозитні ставки в гривні в середньому становлять 25%. Тому національна валюта не може розглядатися як надійний інструмент для зберігання своїх заощаджень. Це просто не вигідно. Скорочення ВВП і зростання грошової маси на тлі зниження споживання призведе до подальшого зростання цін. Середньостатистичному громадянину для захисту коштів від інфляції вигідно зберігати свої заощадження в доларах або євро. Гривнею можна хіба що оплачувати повсякденні витрати, розраховуватися в магазині”, – зазначив фінансист.

Але Україну будуть тримати “на плаву” міжнародні фінансові інститути. Михайленко нагадав про нову програму МВФ в 17,5 млрд дол.

“Україна зможе залучити близько 40 млрд дол. з різних джерел. Міжнародні кредитори будуть успішно утримувати Україну від банкрутства. Ключовою причиною дестабілізації ситуації на валютному, кредитному та інших ринках є війна. Тому головним завданням уряду залишається якнайшвидше реформування суспільних інститутів у відповідності з європейськими нормами, а також подальше проведення політики, спрямованої на припинення військових дій на сході”, – зазначив Олександр Михайленко.

Він уточнив, що навіть деескалація конфлікту не призведе до миттєвого покращення ситуації, але стане “відправною точкою, з якої Україна почне довгостроковий економічний ріст”.

За матеріалами: Finance.ua Переглядів: 4906


Читайте такожВідгуки

Не допускаються загрози, образи, а також посилання на інші ресурси.

Використовуйте кнопки соціальних мереж для того, щоб не вводити ім'я. Коментарі від авторизованих користувачів більш помітні і мають вищий рейтинг.
Денис Владимирович
0
#13 Бер, 2015 року у 19:49
украина и экономический рост? не смешите людей! вам балтунам украинцы больше не верят. эти два понятия не совместимы. думаю что назавжды. даже бабушки 80-летние избавляются от гривны как от чумы, в основном в продукты. "и вошло оно в историю как правительство народного недоверия, превратившая украинцев в нищих".
X

Скарга на коментар

Що не так?
Ваша скарга прийнята і буде розглянуто найближчим часом.
Підписка на новини

Підписавшись на розсилку новин від КредитДепозит, ви зможете отримувати всі свіжі новини прямо на Вашу поштову скриньку.