Товари в кредит

Заборона кредитів на купівлю валюти не вплине на курс долара

23.02.2015, 22:50
Заборона кредитів на купівлю валюти не вплине на курс <a href='/currency/all/all/usd'>долара</a>

Незалежний експерт Ігор Шевченко вважає введений НБУ заборона на видачу гривневих кредитів юрособам на купівлю валюти логічним, але запізнілим кроком, який не вплине на ситуацію на ринку.

“Все досить тривіально: з огляду на зростання курсу долара, враховуючи те, що валютні інтервенції робити нічим, НБУ використовує будь-який можливий інструментарій, щоб спробувати стабілізувати зростання курсу валюти. Зараз ситуація яка: інвестицій в Україну немає, заходу валютної виручки в країну також не спостерігається, тому обмеження логічні”, – сказав експерт.

Разом з тим він висловив думку, що глобально обмеження Нацбанку в даний момент на ситуацію не вплине: “Ці кредити – на купівлю валюти – і так вже майже не видавалися. Зараз банкам нічим видавати й інші гривневі кредити. Зараз видають хіба що споживчі кредити: на праски та чайники, до 10 тисяч грн. І сумніваюся, що хтось, отримавши їх, побіжить купувати 100 доларів. Тому це просто закріплює крок. Він правильний, але, напевно, запізнілий”, – резюмував експерт.

Нагадаємо, сьогодні глава НБУ Валерія Гонтарєва провела брифінг і оголосила про чергові кроки Нацбанку, що вживаються з метою стабілізувати ситуацію на ринку. Зокрема, тепер банкам буде заборонено давати клієнтам гривневі кредити для купівлі валюти, а всі контракти по передоплаті імпорту від 50 тис. доларів Нацбанк буде перевіряти (раніше перевіряли тільки купівлю валюти від 100 тис. доларів)

За матеріалами: Сьогодні Переглядів: 5336


Читайте такожВідгуки

Не допускаються загрози, образи, а також посилання на інші ресурси.

Використовуйте кнопки соціальних мереж для того, щоб не вводити ім'я. Коментарі від авторизованих користувачів більш помітні і мають вищий рейтинг.
X

Скарга на коментар

Що не так?
Ваша скарга прийнята і буде розглянуто найближчим часом.
Підписка на новини

Підписавшись на розсилку новин від КредитДепозит, ви зможете отримувати всі свіжі новини прямо на Вашу поштову скриньку.