Товари в кредит

Кредитування повертається: чотири поради українцям, що бажають взяти позику

18.02.2016, 18:28
Кредитування повертається: чотири поради українцям, що бажають взяти позику

Попит на кредити готівкою буде рости, а на банківському ринку залишилися тільки сильні гравці, вважають експерти. Ми розібралися, що враховувати при оформленні позики та його зручно погашати

В Україні за декілька кризових років відбулося очищення банківської системи. За словами експертів, на ринку залишилися тільки сильні гравці, які довели свою надійність. Така ситуація дозволяє відновити активне кредитування і розвивати економіку, відзначають у Нацбанку. Українці вже й самі звертаються в банки за кредитами готівкою на потреби сім'ї, великі покупки та інші потреби, що дозволяють поліпшити добробут. "Сегодня.иа" з'ясував, завдяки чому банки відновлюють кредитування, що потрібно враховувати при оформленні короткострокового кредиту, і як зручно його погашати.

Ринок: банків стало менше, але залишилися сильні гравці

На банківському ринку України залишилися найсильніші гравці, розповідає головний аналітик Concorde Capital Олександр Паращій. Банки, які з кризою не впоралися, змушені були закритися. Система сама по собі оздоровлюється. Плюс банки, акціонери банків, які вирішили залишитися на ринку, вносять капітал, посилюють банки, пристосовуються до нових правил гри і економічним реаліям – і від цього, очевидно, стають сильнішими", – впевнений аналітик.

Так, за даними Нацбанку, в 2009-му році в Україні працювало 184 банку, а до кінця 2015-го залишилося 120. За цей період активи банків подвоїлися, досягнувши 1 трлн 275 млрд гривень. В результаті ліквідність банківської системи досягла історичного максимуму – понад 100 млрд гривень. Тобто, зараз банки здатні забезпечити своєчасне і повне виконання своїх зобов'язань і можуть кредитувати українців і бізнес.

На думку Олександра Паращія, відновлення повноцінного кредитування дасть поштовх економіці України. "Якщо у нас дійсно відновиться кредитування: споживче кредитування та кредитування підприємств, – то ми зможемо побачити серйозне зростання (ВВП, – прим. ред.)", – каже аналітик.

Попит на кредити зростає

Попит на кредити є, і він буде рости разом зі стабілізацією економічної ситуації, впевнені аналітики та банкіри.

Як йдеться в результатах опитування, проведеного НБУ, зниження процентних ставок призвело до посилення попиту на кредити з боку бізнесу і фізосіб. Таку тенденцію відзначили 41% банків, тоді як в третьому кварталі 2015 року їх було лише 19%. При цьому поліпшення якості кредитів фізосіб чекають 58% банків проти 40% в третьому кварталі минулого року. До речі, за даними Національного банку, в 2009-му році банки видали українцям (фізособам) 268 857 кредитів, а в 2015 – всього 143 772.

Банкіри відзначають, що зараз найчастіше українці беруть кредити готівкою на ремонт, дорогі покупки для дому, на освіту і розвиток. "Вирішили взяти кредит, щоб відправити дитину на курси англійської. Без мови зараз нікуди. Зарплата дозволяє розраховуватися за кредитом щомісяця", – розповідає 35-річна Оксана з Тернополя.

Як правильно брати кредит готівкою та організувати платіжну дисципліну

При розрахунку необхідної суми кредиту, його оформлення і обслуговування необхідно враховувати багато нюансів, які дозволяють налагодити максимально ефективне і зручне співпрацю з банком. Є кілька глобальних моментів, які завжди варто тримати в голові. Щоб розібратися ми звернулися до голови правління Першого Українського Міжнародного банку (ПУМБ) Сергію Черненку. Багатьом українцям він знайомий з щотижневої передачі "Народний банкір" на телеканалі "Україна", у якій дають фінансові поради та допомагають розібратися у складних для простої людини банківських процесах.

1. Оцініть розумно суму кредиту з урахуванням своїх доходів. Порадившись з кредитним менеджером, можна дізнатися розмір щомісячного платежу, який доведеться вносити при певній сумі кредиту. Якщо кожен місяць необхідно платити більше 50% від загального доходу сім'ї, найімовірніше, такий кредит стане "непідйомною ношею".

Порада: щомісячний платіж по кредиту не повинен перевищувати 50% від доходу сім'ї

2. Дотримуйтесь терміни. Оформляючи кредит, потрібно звернути увагу на дату щомісячного платежу, вносити кошти потрібно не пізніше зазначеної дати, а розраховувати свої витрати варто заздалегідь, відкладаючи необхідну суму для оплати кредиту.

Порада: платіть вчасно

3. Зверніть увагу на спосіб отримання кредитних грошей. Безпечніше отримати кредит готівкою на карту. У будь-якому банкоматі фінустанови, яка турбується про клієнтів, готівку можна буде зняти частинами або відразу, без комісії. Але також цією карткою можна розрахуватися в магазині або за покупки в інтернеті.

Порада: кредит готівкою безпечніше отримати на мапу

4. Оберіть зручний спосіб погашення кредиту. Повертати кредит можна "за старою звичкою" через касу або термінал. Однак зручніше і швидше платити за кредитом онлайн – через інтернет-банкінг.

У відділенні банку вам відкриють доступ до інтернет-сервісу і все покажуть. Ви зможете робити платежі будинку 24/7, навіть не піднімаючись з дивана. В онлайн-банкінгу Ви можете в будь-який час подивитися суму заборгованості, дату та розмір платежу.

Також в банку Вам підключать послугу СМС-повідомлень, що інформують про черговий платіж. Але краще не відкладати на оплату останню хвилину.

Порада: користуйтеся інтернет-банкінгом

"Користуючись цими порадами, українці можуть отримати додаткові кошти в безпечному і стабільному банку і відповідально планувати свої витрати. А кредит може стати хорошою інвестицією в майбутнє", – зазначає голова ПУМБ Сергій Черненко.

За матеріалами: Сьогодні Переглядів: 9797


Читайте такожВідгуки

Не допускаються загрози, образи, а також посилання на інші ресурси.

Використовуйте кнопки соціальних мереж для того, щоб не вводити ім'я. Коментарі від авторизованих користувачів більш помітні і мають вищий рейтинг.
Виктор
0
#12 Тра, 2017 року у 18:56
Онлайн кредит в Украине http://vzaem.info
X

Скарга на коментар

Що не так?
Ваша скарга прийнята і буде розглянуто найближчим часом.
Підписка на новини

Підписавшись на розсилку новин від КредитДепозит, ви зможете отримувати всі свіжі новини прямо на Вашу поштову скриньку.