Товари в кредит

Визначено умови припинення поруки

18.06.2013, 11:47
Визначені умови припинення поруки

Поручителі за кредитними договорами, які не давали очевидної згоди на зміну умов кредитування, можуть відмовитися від своїх зобов'язань

Верховний суд (ВС) оприлюднив своє постанова, прийнята 5 червня, згідно з яким банкіри зобов'язані домагатися згоди поручителів за виданими ними позиками на зміну умов кредитування саме тим способом, який зазначено у договорі поруки. В іншому випадку поручництво може бути припинено. Згідно ст. 360-7 Цивільного процесуального кодексу, таке рішення ВС є обов'язковим для виконання усіма судами України та держорганами.

Як пише Лігабізнесінформ, правова колізія виникла під час судового розгляду між Райффайзен Банком Аваль та фізичною особою-поручителем за виданими кредитами. 21 грудня 2007 року банк відкрив кредитну лінію ТОВ Стайл-Т на 19,2 млн.грн., а також видав два кредити на загальну суму 18 млн.грн. під 14,75% річних. У той же день між банком і фізичною особою, яка є учасником Стайл-Т, був укладений договір поруки за цими позиками. 15 липня 2008 року банк підвищив позичальнику кредитну ставку до 18%.

Внесення змін у кредитні договори було підтримано поручителем на загальних зборах підприємства, однак письмову згоду на збільшення відповідальності не було передано в банк. Втім, факту голосування виявилося достатньо, щоб суд першої інстанції визнав згоду на зміну умов кредитування поручителя дійсним і відмовив у припинення поруки. Проте ВС не погодився з такими висновками, визначивши, що згода поручителя на збільшення відповідальності повинно бути очевидним і наданими тим способом, який передбачений договором поруки.

За матеріалами: Ліга Переглядів: 3210


Читайте такожВідгуки

Не допускаються загрози, образи, а також посилання на інші ресурси.

Використовуйте кнопки соціальних мереж для того, щоб не вводити ім'я. Коментарі від авторизованих користувачів більш помітні і мають вищий рейтинг.
X

Скарга на коментар

Що не так?
Ваша скарга прийнята і буде розглянуто найближчим часом.
Підписка на новини

Підписавшись на розсилку новин від КредитДепозит, ви зможете отримувати всі свіжі новини прямо на Вашу поштову скриньку.