Житло в кредит

З-за виборів і девальвації гривні падає попит на квартири

08.11.2015, 18:57
З-за виборів і девальвації гривні падає попит на квартири

У жовтні в Києві було продано 942 квартири: 393 в новобудовах і 549 на вторинному ринку, повідомили в SV Development.

За кількістю укладених угод жовтень виявився трохи краще, ніж вересень і літні місяці. «Ми бачимо зростання активності в обох секторах. Але більше довіряють вторинного ринку: у червні в столиці було продано 337 квартир, в липні 402, в серпні 416, у вересні 501. Порівняйте з первинним: у червні — 270 квартирних продажу, в липні — 301, в серпні — 321, у вересні — 348. Ми сподіваємося, що і листопад не принесе подій, які б погіршили споживчі настрої», — прокоментував свіжу статистику аналітик SV Development Сергій Костецький.

Трохи просіли в жовтні середні валютні ціни на вторинному ринку — на 2,4%, і становили, за даними ІАП «Столична нерухомість», $1552 за квадратний метр. Гривневі ж розцінки зросли — 3,3% - до 35,5 тис. грн/кв. м. Швидше за все, ці зміни пов'язані з невеликою девальвацією нацвалюти в минулому місяці. Майже не змінювалася у жовтні вартість новобудов, де середня ціна квадрата становила 22,8 тис. грн/кв. м. житла економ-класу будували на 0,6% дешевше — у середньому на 16,5 тис. грн/кв. м, а преміум-класу — на 0,17% (38,4 тис. грн/кв. м). Вартість нового житла трохи (на 0,6%) підвищувалася тільки в бізнес-сегменті — до 27 тис. грн.

За розповідями ріелторів, найпоширеніший запит на первинному ринку — на квартири від 60 до 80 квадратів, на вторинному — від 30 до 50 кв. м. «Багаті люди зараз пригальмували з інвестиціями. Вторинку вибирають ті, кому вкрай терміново треба з'їхатися-роз'їхатися. Батьки продають троячку і наглядають собі самі бюджетні варіанти, ті ж гостинки від 25 тис. у.е.», — розповів голова наглядової ради Ріелторської палати України Віктор Несін.

Двокімнатну квартиру в Києві зараз можна знайти за $35 тис., а найпоширеніший запит — на 30-40 тис. у.е.

На первинному ринку квартири площею 60-80 метрів — один з найбільш частих запитів у відділах продажів забудовників комфорт і економ-сегментів, розповів керуючий партнер компанії Kiev Standard Олег Перегінець. В комфорт-класі такий площею пропонуються двокімнатні квартири економ — троячки. «Однак безумовним лідером в економ-класі залишаються однокімнатні квартири-студії до 40 кв. м», — зазначив Перегінець.

Покупці бізнес-класу цікавляться квартирами площею близько 120 кв. м з двома-трьома спальнями. «На первинному ринку в цьому сегменті вибір досить великий за рахунок відкриття продажів за останні місяці в таких об'єктах, як «Тетріс», «Гоголівська 47», «Будинок на Франка 11» та наявності вакантних квартир від забудовника у введених в експлуатацію об'єктах («Кловський», «Кристал Парк», «Покровський Посад» та ін). Тому у покупця є можливість гарного вибору», — зазначив Олег Перегінець. У преміум-сегменті купують житло від 200 метрів. «Такий метраж може бути при купівлі суміжних квартир меншої площі на поверсі для подальшого об'єднання. Таким чином, покупець отримує бажану площу при придбанні двох або трьох квартир. Сума угоди стартує від 500 тисяч доларів», — уточнив експерт.

У жовтні, стверджують експерти, український ринок нерухомості знову почав «намацувати дно». «Ми всі сподівалися, що найбільший криза пройшли в лютому-березні, коли все просто завмерло. Тим більше, що був невеликий сплеск активності в серпні-вересні. Не тільки угоди, але і значне зростання запитів і переглядів. Але в жовтні кількість запитів впала на 40-50%», — повідомив віце-президент Асоціації професійних управляючих нерухомістю Анатолій Топал.

Він вважає, що в листопаді ми знову побачимо меншу кількість укладених угод. Пов'язано таке затишшя, на думку Топала, з минулими виборами і тривожними очікуваннями в банківському секторі.

З ним згоден Костецький: «Валюта знову веде себе нестабільно. Всі чекають, це тимчасове явище чи знову гривня буде падати. Не додають оптимізму чутки навколо «Привату». Якщо люди масово почнуть забирати звідти свої депозитні кошти, то велика ймовірність, що частина з цих грошей піде на ринок нерухомості, як в готове житло, так і будується. І цей обсяг коштів може вплинути набагато сильніше, ніж 200 тисяч, які повертає Фонд гарантування вкладів з проблемних банків».

Експерти припускають, що на вторинному ринку ціни будуть продовжувати знижуватися. «На одного потенційного покупця доводиться більше 50 продавців. Ціни будуть просідати, а на скільки — це буде залежати від поведінки гривні. Будь-які падіння нацвалюти знижують попит, а значить і ціни, за якими укладаються угоди», — нагадав Віктор Несін.

За матеріалами: Finance.UA Переглядів: 775


Читайте такожВідгуки

Не допускаються загрози, образи, а також посилання на інші ресурси.

Використовуйте кнопки соціальних мереж для того, щоб не вводити ім'я. Коментарі від авторизованих користувачів більш помітні і мають вищий рейтинг.
X

Скарга на коментар

Що не так?
Ваша скарга прийнята і буде розглянуто найближчим часом.
Підписка на новини

Підписавшись на розсилку новин від КредитДепозит, ви зможете отримувати всі свіжі новини прямо на Вашу поштову скриньку.