Житло в кредит

Зміни в оренді житла

26.12.2018, 10:16
Зміни в оренді житлаВерховною Радою прийняті кілька законопроектів, згідно з яким вводяться обмеження по використанню житлового фонду.

У законопроектів №№6424, 6424-д і 6424-1 однакову назву – «Про внесення змін у Житловий кодекс та інші законодавчі акти щодо забезпечення прав власників (користувачів) приміщень житлового будинку». Документами вводиться заборона на використання квартир у житлових будинках для комерційних цілей: як офіси, хостели та гуртожитки. За інформацією Сегодня, вводяться зміни також можуть торкнутися інших орендодавців.

У пояснювальній записці до законопроекту №642 зазначено, що цей документ спрямований на припинення поширеної практики нецільового використання квартир в багатоповерхових житлових будинках.

Чинне законодавство передбачає заборону на використання квартир в багатоповерхових житлових будинках як помешкання для промислового виробництва. Щодо інших видів діяльності існуючі формулювання нечітко або навіть суперечливо трактуються в різних нормативних і законодавчих актах. В результаті такого «пробілу» у законодавстві житло найчастіше використовується під офіси, магазини, готелі, готелі і т. д.

Відповідно до прийнятого законопроекту №6424 вводиться чітка заборона на будь-яке використання квартир в багатоквартирних будинках вони призначені тільки для проживання. Тобто, в житловому будинку зможе працювати тільки власник (офіційний орендар) квартири та його члени сім'ї. Але тільки за умови, що вони не будуть заважати сусідам.

За порушення цієї норми законодавства передбачений великий штраф. Зараз, якщо квартира використовується за цільовим призначенням, штраф становить 1-3 неоподатковуваних мінімумів, що відповідає 17-51 грн. Але це за умови, що раніше вже було зроблено попередження і факт нецільового використання зафіксований повторно.

Новий законопроект більш твердий і чіткий – у ньому передбачено накладення штрафу за факт використання квартир в комерційних цілях. Розмір штрафу за порушення зріс у тисячу разів.

  • При першому факт порушення штраф складе 2-3 тисяч неоподатковуваних мінімумів або 34-51 тисяч гривень.
  • При повторному порушенні протягом року штраф 51-81 тисяч гривень.
За матеріалами: CreditDeposit.com.ua Переглядів: 1339


Читайте такожВідгуки

Не допускаються загрози, образи, а також посилання на інші ресурси.

Використовуйте кнопки соціальних мереж для того, щоб не вводити ім'я. Коментарі від авторизованих користувачів більш помітні і мають вищий рейтинг.
X

Скарга на коментар

Що не так?
Ваша скарга прийнята і буде розглянуто найближчим часом.
Підписка на новини

Підписавшись на розсилку новин від КредитДепозит, ви зможете отримувати всі свіжі новини прямо на Вашу поштову скриньку.