Житло в кредит

Ринок нерухомості України — тенденції і тренди

20.12.2016, 11:10
Ринок нерухомості України — тенденції та трендирік, що Минає 2016 рік ознаменувався стійким падінням ринку нерухомості.

Згідно з експертними оцінками, тільки за минулі кілька місяців вартість житла на вторинному ринку впала на 1,5-2%. Ціни на житлову нерухомість встановлюються в доларовому еквіваленті, тому з-за триваючої девальвації національної валюти, що її вартість зростає, що змушує продавців знижувати фінансовий апетит.

За словами ріелтора М. Бабуряка, вартість квартир фіксується в доларах, але всі розрахунки здійснюються в гривнях. В результаті всі володарі гривні, що мали намір придбати нерухомість, опинилися в невигідному становищі. Якщо при курсі 8 гривень за $1 стати власником квартири можна було за 240 тис. гривень, то після девальвації, коли долар вже коштував 27 гривень, вона обійдеться майже в 3,5 рази дорожче.

Все це помітно скоротило споживчий попит на ринку нерухомості. Як розповів глава комітету Асоціації фахівців з нерухомості Е. Бразас, в 2015 році він впав на третину. Але в нинішньому році ситуація почала виправлятися і навіть намітився незначний ріст продажів. Сьогодні можна констатувати, що ціни на первинному ринку стабілізувалися, чого не скажеш про «вторинці», де падіння триває. Найбільш затребувані квартири в самому доступному сегменті, де відбувається близько 80% угод. Їх вартість варіюється від 40 тис. гривень за 1м2 на первинному ринку до 25-30 тис. гривень на вторинному.

Як повідомив один з порталів нерухомості, у ряді українських міст ціни на квартири впали в середньому на 500-600 доларів, серед них: Рівне, Дніпропетровськ, Черкаси, Запоріжжя, Херсон та деякі інші. Випадає з цього списку Львів, в якому однокімнатне житло продається за колишніми цінами.

На думку М. Бабуряка, в 2017 році вартість житла на «вторинці» збереже тенденцію до зменшення, а на первинному вона стабілізується. Стійке зростання цін на нерухомість можливий тільки після пожвавлення економіки. У наступному році влада пообіцяла підняти зарплати, що забезпечить зростання доходів і можливе збільшення попиту. Поки що передумов для цього не видно, більше того, попит буде скорочуватися, а пропозиція залишиться на колишньому рівні. Багато громадян будуть намагатися здати в оренду порожню площу, щоб позбавити себе від тягаря комунальних витрат, підкреслив пан Бабуряк.

За матеріалами: CreditDeposit.com.ua Переглядів: 7033


Читайте такожВідгуки

Не допускаються загрози, образи, а також посилання на інші ресурси.

Використовуйте кнопки соціальних мереж для того, щоб не вводити ім'я. Коментарі від авторизованих користувачів більш помітні і мають вищий рейтинг.
X

Скарга на коментар

Що не так?
Ваша скарга прийнята і буде розглянуто найближчим часом.
Підписка на новини

Підписавшись на розсилку новин від КредитДепозит, ви зможете отримувати всі свіжі новини прямо на Вашу поштову скриньку.