Житло в кредит

Знімні квартири в Україні намагаються вдвічі здешевити

20.12.2015, 17:58
Знімні квартири в Україні намагаються вдвічі здешевити

В Україні незабаром можуть офіційно з'явитися дохідні будинки. До парламенту внесено законопроект № 3594, яким пропонується ввести поняття муніципального орендного житла. 

На думку авторів документа, масове будівництво об'єктів, які будуть використовуватися виключно для тимчасового проживання, допоможе сформувати в країні цивілізований ринок оренди.

«Ми пропонуємо розглядати такі будинки як єдині об'єкти власності, а не просто сукупність окремих квартир. Єдиним призначенням таких будівель може бути виключно здача житла в оренду», — сказала один із співавторів законопроекту, народний депутат Олена Бабак.

Зараз левова частка вітчизняного ринку оренди житла перебуває в тіні. Згідно з офіційною статистикою, житло в нашій країні знімає всього 410 тис. сімей, а це трохи більше 2,5% від загального числа домогосподарств. Але насправді орендувати квартири змушене набагато більше українців. Точні цифри експерти не озвучують, але, зрозуміло, що мова йде про сотні тисяч «бездомних» громадян.

Тільки у черзі на отримання житла зараз коштує, за даними Держкомстату, понад 660 тис. сімей. Так що показники оренди квартир у нас, по всій видимості, не нижче, ніж, приміром, в Європі або США. Там ж таке житло займає значну частку загального фонду. Скажімо, в Швейцарії цей показник складає 70%, Німеччини — 57%, США — близько 50%, Голландії — 46%, Швеції — 40%, Франції — 36,5%, Великобританії — 30%.

«Особливо багато знімних квартир в мегаполісах: у Берліні — 8%, Амстердамі — 86%, Женеві — 85%, Відні — 76%, Нью-Йорку — 70%», — відзначає Бабак. Нардеп бачить головні мінуси нашого ринку орендного житла в незначному і малодоступний пропозиції, а головне, абсолютної нерегульованості державою. У підсумку власники малюють ціни на здаються в оренду квартири зі стелі. «У розвинених країнах орендні ставки не перевищують 25-30% від середньої заробітної плати, в Україні ж квартира економ-класу коштує на рівні середньої по регіону місячної зарплати», — наголошується в законопроекті.

Зробити орендне житло доступнішим пропонується за рахунок будівництва муніципальних і дохідних будинків. Перші будуть представляти собою багатоквартирні житлові об'єкти, що віднесені до фонду територіальної громади, другі можуть належати юридичним або приватним особам.

Орендну плату за квартири в муніципальних будинках пропонується жорстко регулювати. Якщо документ ухвалять, щомісячна плата за таке житло буде встановлюватися раз на рік органом місцевого самоврядування, а її розмір не повинен перевищувати 3% відновлюваної вартості муніципального будинку. Це теж не безкоштовно, але все ж набагато дешевше нинішніх розцінок. Приміром, якщо в столиці умовна ціна квадратного метра в новобудовах економ-сегмента зі скромним ремонтом коштує близько 20 тис. грн., 3% від цієї суми — це близько 600 грн./кв. м в рік, або 50 грн./кв. м в місяць. Тобто знімна одиничка площею 35 кв. м буде коштувати близько 1750 грн./місяць. Зараз за таку просять вдвічі дорожче.

Відповідно до законопроекту, на орендоване житло в муніципальних будинках зможуть претендувати лише громадяни з низьким доходом: самотні українці, які отримують не більше 175% прожиткового мінімуму (зараз це 2327,5 грн. в місяць) або сім'ї, що мають менше 125% прожиткового мінімуму (1662,5 грн.) на людину.

За матеріалами: Finance.UA Переглядів: 945


Читайте такожВідгуки

Не допускаються загрози, образи, а також посилання на інші ресурси.

Використовуйте кнопки соціальних мереж для того, щоб не вводити ім'я. Коментарі від авторизованих користувачів більш помітні і мають вищий рейтинг.
X

Скарга на коментар

Що не так?
Ваша скарга прийнята і буде розглянуто найближчим часом.
Підписка на новини

Підписавшись на розсилку новин від КредитДепозит, ви зможете отримувати всі свіжі новини прямо на Вашу поштову скриньку.