Масова виплата Фондом гарантування вкладів фізосіб депозитів збанкрутілих та ліквідованих банків може збільшити кількість угод на ринку нерухомості і призведе до падіння цін на вторинному ринку на 5%, вважають експерти.
зокрема, експерти підкреслюють, що 200 тис. грн., сума, якої обмежуються компенсації на одного вкладника, не настільки значна для ринку нерухомості, щоб викликати різкий обвал цін. «На руки людина в результаті отримає менше дев'яти тисяч доларів… Швидше за все, це може простимулювати операції на вторинному ринку — коли люди бажають трохи поліпшити свої житлові умови, продаючи двушку, приміром, і купуючи трикімнатну», — сказав голова наглядової ради Ріелторської палати України Віктор Несін. Причому експерт переконаний, що можливе підвищення попиту точно не викличе зростання цін. «На одного покупця зараз 50 продавців. Ринок продовжує падати. Навпаки, реальні угоди викличуть зниження середньоринкових цін пропозицій, до 5%», — впевнений Несін.
Є думки, що виплати Фонду гарантування можуть підштовхнути сім'ю до купівлі первинного житла, навіть якщо ще кілька місяців тому вона не планувалася.
«Частими є випадки, коли в сім'ї є два-три великих депозиту. До того, як банк збанкрутував, вони не планували направляти ці гроші на придбання житла, тим більше, — як інвестиції. Тепер же, коли люди обпеклися на банках — а багато хто відразу на декількох первинний ринок нерухомості виглядає для них куди більш привабливим інструментом заощадження коштів. При цьому мова йде, як правило, про вже готових будинках або стадії готовності не менше 90%», — вважає керівник відділу продажів ЖК «ParkStone» Дмитро Шостя. За його оцінками, кожен четвертий купує квартиру в якості інвестиції: для подальшої здачі в оренду або перепродажу. Причому за останній рік кількість таких покупців зросла в середньому на третину.
За матеріалами:
Finance.UA
Переглядів:
693