Житло в кредит

Вводиться абонентська плата на опалення і воду: подорожчає "комуналка"?

26.07.2018, 11:24
Вводиться абонентська плата на опалення і воду: подорожчаєПереклад громадян України на європейський стандарт розрахунків за комунальні послуги проводиться поступово.

Розроблений проект постанови щодо встановлення абонплати за «комуналку» Кабмін опублікував для обговорення.

Згідно з планами влади, з 1 травня 2019 року буде діяти система оплати за використане тепло і воду, а також вивезення побутових відходів. Крім того, громадяни повинні будуть сплачувати абонплату за зміст комунікацій в робочому стані (експлуатаційні витрати) не залежно від того, чи користуються вони такими послугами чи ні.

За словами фахівців з Мінрегіонбуду, в діючий тариф вже закладені експлуатаційні витрати. Тому фактично громадянин, який витрачає багато води, фактично оплачує за того, хто нею практично не користується. Система абонентської плати усуне цей перекіс.

Наприклад, розмір щомісячної абонплати за гарячу воду чи тепло на кожного члену родини, зареєстрованого в квартирі, складе 38,42 грн. За водопровід і холодну воду потрібно буде заплатити 33,62 грн, такса за вивіз ТПВ – 14,4 грн. В цілому в місяць на кожний зареєстрований мешканець заплатить 125 грн.

І плата не залежить від того, чи живе в квартирі або ж тільки тут прописаний. Згідно з постановою, цей розмір абонплати максимально можливий. Менший розмір оплати, передбачений для тих, хто уклав колективний договір, наприклад, з ОСББ.

Таким чином, запроваджувана система абонплати стимулює до створення ОСББ. Зростання розміру абонплати буде відбуватися поряд із зростанням мінімальної зарплати.

За матеріалами: CreditDeposit.com.ua Переглядів: 2033


Читайте такожВідгуки

Не допускаються загрози, образи, а також посилання на інші ресурси.

Використовуйте кнопки соціальних мереж для того, щоб не вводити ім'я. Коментарі від авторизованих користувачів більш помітні і мають вищий рейтинг.
X

Скарга на коментар

Що не так?
Ваша скарга прийнята і буде розглянуто найближчим часом.
Підписка на новини

Підписавшись на розсилку новин від КредитДепозит, ви зможете отримувати всі свіжі новини прямо на Вашу поштову скриньку.